کد خبر: 1032287 A

ستاری خبر داد:

معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور از ارائه پیشنهادی در زمینه تاسیس مراکز نوآوری ایران در قالب دیپلماسی فناوری در کشورهای هدف خبر داد.

به گزارش ایلنا، سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور در حاشیه افتتاح سه مرکز نوآوری، یک صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران و یک آزمایشگاه تخصصی در دانشگاه صنعتی امیرکبیر در جمع خبرنگاران با اشاره به سفر اخیر خود به کشور کنیا و افتتاح مرکز نوآوری در این کشور، اظهار کرد: این معاونت در خصوص ایجاد بازارهای صادراتی شرکت‌های دانش بنیان به صورت جدی با وزارت امور خارجه در تعامل است و افتتاح مرکز نوآوری در کنیا الگوی بسیار خوبی برای دیگر کشورها در این زمینه خواهد بود.

وی افزود: ساختمان قبلی سفارت جمهوری اسلامی ایران در کنیا که تخلیه شده بود، به نمایشگاه دائمی محصولات صادراتی و همچنین محلی برای آموزش شرکت‌ها در آن کشور تبدیل شد.  

ستاری با بیان اینکه تاسیس و توسعه مراکز خانه نوآوری و فناوری ایران بر اساس دیپلماسی فناوری در کشورهای مناسب صادرات ومحصولات دانش بنیان در دستور کار ریاست جمهوری و وزارت امور خارجه است، از ارائه پیشنهادی در زمینه راه اندازی و تاسیس مراکز نوآوری و فناوری ایران در قالب دیپلماسی فناوری در کشورهای هدف خبر داد.

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری با اشاره به حرکت جدیدی که برای توسعه مراکز نوآوری و ایجاد شرکت‌های دانش بنیان در دانشگاه‌ها ایجاد شده است، افزود: این اقدامات به درآمدزایی دانشگاه‌ها کمک بسیاری خواهد کرد و دانشگاه‌ها از این طریق می‌توانند منابع مالی مورد نیاز خود را تامین کنند.

وی تاکید کرد: این اقدامات می‌تواند به یک فرهنگ عمومی در راستای حمایت از ساخت داخلی، تولید فناوری و نزدیکی دانشگاه به مردم و تاثیرگذاری دانشگاه در جامعه تبدیل شود که سیاست اصلی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری نیز به شمار می‌رود.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور سورنا ستاری راه اندازی مرکز نوآوری در کشور های مختلف
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر