کد خبر: 1031250 A

رییس مجلس شورای اسلامی در ادامه نظارت‌های میدانی خود سرزده به شهرک صنعتی شمس‌آباد در شهرستان ری رفت و از نزدیک در جریان مشکلات این شهرک قرار گرفت.

به گزارش ایلنا، محمدباقر قالیباف در ابتدای این نظارت میدانی به یک واحد تولیدی برش سنگ تایل رفت که به علت خام‌فروشی و بی‌توجهی به ارزش افزوده این صنعت و همچنین وجود شبکه‌های رانتی صادرات سنگ خام به حالت نیمه تعطیل درآمده بود.

وی در دومین بازدید خود در شهرک صنعتی شمس‌آباد از کارخانه تولید پروفیل‌های پیشرفته در و پنجره بازدید کرد که بانک آن را به تعطیلی کشانده بود. این واحد تولیدی از سال ۹۲ با وجود پیشرفته‌ترین دستگاه‌ها بدون استفاده مانده و کارگران آن بیکار شده‌اند.

رییس مجلس در گفت‌وگو با تولیدکنندگان این واحد تولیدی، اجرای قوانین تسهیل‌کننده بانکی و بخشودگی جرایم تامین اجتماعی مصوب مجلس یازدهم را پیگیر شد.

سومین بازدید امروز قالیباف از کارخانه فعال جهان کریستال بود که یکی از واحدهای تولید فعال و پیشرو در صنعت تولید کریستال در کشور است که محصول خود را به ده‌ها کشور دنیا صادر می‌کند.

این کارخانه برای توسعه بخش‌های تولیدی و صادرات بیشتر محصولات با مشکل ترخیص مواد اولیه لازم و همچنین تسهیل فرایندهای تجاری و مبادلاتی روبه‌روست.

رییس مجلس در پایان این نظارت میدانی در جمع صنعتگران گفت: برای پیشرفت تولید و اشتغال، حذف قوانین زائد و دست‌وپاگیر در دستورکار مجلس است و مجلس مصمم است تا با حضور در میدان، موانع تولید کارگاه‌های کوچک و متوسط را حذف کند تا مقدمات کاهش بیکاری و رشد اقتصادی با فعالیت‌های همین کارگاه‌های تولیدی کوچک و متوسط فراهم شود.

محمدباقر قالیباف
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر