کد خبر: 1030536 A

ظریف در آغاز گفت‌وگو با نخست‌وزیر ارمنستان:

وزیر امور خارجه کشورمان در آغاز گفت‌وگو با نخست‌وزیر ارمنستان گفت: برای شخص شما در ایران احترام بسیار زیادی قائل هستیم که شجاعت صلح را داشتید.

به گزارش خبرنگار ایلنا، محمدجواد ظریف در آغاز گفت‌وگو با میشل پاشینیان گفت: ارمنستان یک همسایه بسیار خوب جمهوری اسلامی ایران است و روابط ما با ارمنستان روابط بسیار صمیمی و بسیار نزدیک است. برای شخص شما در ایران احترام بسیار زیادی قائل هستیم به عنوان فردی که شجاعت صلح را داشتید. ما با شما نگرانی‌های مشترک منطقه‌ای داریم و از زمان درگیری هم با شما و سایر کشورهای منطقه در تماس بودیم و دوست داریم این تماس‌ها را برای یک آینده همکاری و صلح دنبال کنیم. 

وی ادامه داد: حوزه‌های مختلف فرصت در روابط دو جانبه ما و دروابط چند جانبه وجود دارد که امروز خوشحال می شوم در حضور شما در مورد آن‌ها صحبت کنیم. 

وی با ذکر این نکته که شما مواضع جمهوری اسلامی ایران در قبال بحران را به خوبی می‌دانید، خاطرنشان کرد: رعایت حقوق بین‌الملل و حفاظت از مردم و رعایت حقوق اقلیت‌ها و تمامیت ارضی و عدم توسل به زور مواضع اصلی و راهبردی سیاست خارجی ماست.

ظریف ادامه داد: رهبر معظم جمهوری اسلامی ایران بر ضرورت زندگی شرافتمندانه و همراه با امنیت همه ارمنی‌ها در این منطقه تأکید داشتند و ما هم میزبان تعداد زیادی از هموطنان ارامنه و در خدمت آنها هستیم و با آنها رابطه دیرینه داریم و بر این اصل اصرار داریم.

محمدجواد ظریف میشل پاشینیان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر