کد خبر: 1027892 A

مدیرکل زندان‌های استان تهران در بازدید سرزده از بازداشتگاه اوین، با مددجویان دیدار کرده و درخواست های آنان را که اغلب قضایی بود، بررسی و دستورات لازم جهت پیگیری صادر نمود.

به گزارش ایلنا، سیدحشمت اله حیات الغیب در این بازدید گفت: با اجرای طرح غربالگری پرونده قضایی مددجویان که از برنامه های تحولی قوه قضاییه بوده و مورد تاکید ریاست سازمان زندان ها نیز می باشد، وضعیت اغلب زندانیان در اسرع وقت رسیدگی و ارفاقات قانونی به افراد واجد شرایط اعطا می شود که خوشبختانه  در استان تهران با تعامل مراجع قضایی، اقدامات ارزشمندی صورت گرفته است.
سیدحشمت اله حیات الغیب تاکید کرد: مجتمع قضایی ویژه زندانیان بازداشتگاه اوین نیز افتتاح شده تا ضمن کاهش آمار اعزام به مراجع قضایی که ممکن بود آثار سوء و آسیب های مختلف داشته باشد، زندانی به راحتی با قاضی خود در ارتباط باشد و جلسات دادرسی هم سریعتر برگزار می شود. 
وی ضمن تقدیر از تلاش های کارکنان بازداشتگاه به ویژه بخش قضایی گفت: اقدامات صورت گرفته بر مبنای ارتقای حقوق شهروندی بوده و تلاش می شود زندانیان از تمام ارفاقات‌ و تاسیسات حقوقی که قانون برایشان پیش بینی کرده، بهره مند شوند. 
مدیرکل زندان‌های استان تهران با تاکید بر ضرورت رسیدگی به درخواست‌های زندانیان و کمک به آزادی آنان گفت: بیشتر این بازدیدها در ایام تعطیل با هدف بررسی وضعیت زندان ها، امور رفاهی و بهداشتی مددجویان و همچنین رسیدگی به مشکلات و بررسی راهکارهای موجود صورت می گیرد. 
این خبر می افزاید: مدیر کل زندان های استان، با مددجویان و کارکنان شیفتی گفتگو کرده و وضعیت ارائه خدمات در همه حوزه های زندانبانی، امکانات بهداشتی و درمانی را بررسی کرد.

 

 

مدیرکل زندانهای استان تهران سیدحشمت اله حیات الغیب
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر