کد خبر: 1023817 A

خدابخشی در گفت‌وگو با ایلنا مطرح کرد:

نائیب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی از بررسی برخی از ایرادات شورای نگهبان نسبت به برخی از اصلاحات احکام بودجه خبر داد.

محمد خدابخشی در گف‌وگو با خبرنگار ایلنا، درباره جلسه امروز کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: در جلسه امروز ایرادات شورای نگهبان نسبت به مصوبه برخی احکام مربوط به اصلاح ساختار بودجه کل کشور با حضور طحان نظیف عضو حقوقدان شورای نگهبان و کارشناس سازمان برنامه و بودجه مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

نائب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: هفت ایراد گرفته شده نسبت به این طرح به منظور تامین نظر شورا اصلاح شد اما با توجه به حساسیت موضوع توزیع بودجه در بین استان‌ها و اظهارات برخی نمایندگان حوزه‌های مختلف انتخابیه کشور در این کمیسیون، برای نحوه اصلاح این دو بند به جمع‌بندی نرسیدیم و به منظور کارشناسی بیشتر مراعا گذاشته شد و در جلسه بعدی تعیین تکلیف خواهد شد.

وی افزود: همچنین شورای نگهبان بند دیگری از مصوبه اصلاح ساختار بودجه درباره اعطای اختیار تنظیم، تدوین و ابلاغ شاخص های متوازن متضمن رعایت پرداخت تسهیلات بین استان‌ها را مغایر اصل ۸۵ قانون اساسی دانسته و اعلام کرده بود که باید شاخص‌ها در این بند از سوی مجلس تعریف و تصریح شود، بنابراین کمیسیون اصلاحات را بویژه در بحث شاخص‌ها به نوعی انجام خواهد داد که متضمن عدالت در کشور باشد.

کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر تهران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر