کد خبر: 1022749 A

نوروزی در گفت‌وگو با ایلنا:

نایب رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس از تصویب ۲۱ماده لایحه دو فوریتی شوراهای حل اختلاف خبر داد.

حسن نوروزی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا درباره جلسه امروز کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی گفت: ۲۱ماده از لایحه دو فوریتی شوراهای حل اختلاف در جلسه امروز  به تصویب رسید.

نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی افزود: نشست امروز با حضور معاونان حقوقی قوه قضائیه و وزارت دادگستری، رئیس و معاونان شوراهای حل اختلاف و کارشناسان و مسئولانی از مرکز پژوهش‌های قوه قضائیه، شورای نگهبان، برنامه و بودجه، مرکز پژوهش‌های مجلس و سازمان امور استخدامی برگزار شد.

وی ادامه داد:بر اساس یکی از مصوبات امروز برای هدایت، راهبری و امور اجرایی شوراها در سطح استان، قوه قضائیه با هماهنگی سازمان اداری و استخدامی کشور نسبت به ایجاد ساختار سازمانی لازم در ادارات کل دادگستری استان ها با رعایت ماده ( ۲۹ ) قانون مدیریت خدمات کشوری مصوب ۸مهرماه ۱۳۸۶ اقدام خواهد کرد.

نوروزی تاکید کرد: بر اساس ماده الحاقی به ماده ۵ لایحه، قوه قضائیه مکلف است نیروهای اداری و دفتری مورد نیاز شورا را پس از طی مراحل قانونی، استخدام کند و همچنین در تبصره این ماده آمده است که اعضا، نیروهای اداری و دفتری شورا که سابقه همکاری تمام وقت با شوراها تا تاریخ ۳۰اسفندماه ۱۳۹۸ دارند بر اساس سابقه بیشتر طی ۳ سال در اولویت استخدام قرار می‌گیرند.

لایحه ۲فوریتی شوراهای حل اختلاف
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر