کد خبر: 1022726 A

عمویی در گفت‌وگو با ایلنا:

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی از نصب و آغاز به کار سانترفیوژهای IR2M خبر داد.

ابولفضل عمویی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا درباره جلسه امروز کمیسیون امنیت و سیاست خارجی گفت:  در جلسه امروز کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی، نحوه اجرای قانون "اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها و صیانت از حقوق ملت" مورد بررسی قرار گرفت و همچنین اعضای سازمان انرژی اتمی و وزارت امور خارجه  هم حضور داشتند.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی افزود: آقای کمالوندی در این جلسه ضمن ارائه گزارشی از نحوه اجرای مواد مختلف این طرح ارائه کرد. غنی سازی ۲۰ درصد وفق ماده یک قانون اجرا شده و به اطلاع آژانس بین المللی انرژی اتمی هم رسیده است. سازمان انرژی اتمی بر اساس زمانبندی در حال طراحی یک راکتور مشابه با راکتور آب سنگین اراک پیش از نوسازی است.

وی با یبان اینکه نصب سانترفیوژهای IR2M هم آغاز شده است،‌ خاطر نشان کرد: آقای بهاروند، معاون حقوقی و بین المللی وزارت امور خارجه هم در این جلسه تاکید کرد که وزارت امور خارجه در کلیه مروادت بین المللی روشن کرده است که مسیر کامل قانونی شدن "اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها" طی شده و به طرفهای خارجی اجازه خدشه به این قانون را نمی دهیم.

نماینده مردم تهران در مجلس اظهار داشت: نمایندگان عضو کمیسیون هم در اظهارات خود ضمن تقدیر از زحمات اجزای مختلف دولت از جمله سازمان انرژی اتمی در آغاز اجرای قانون، بر ادامه همکاری دولت و مجلس در اجرای قانون تاکید کردند.

عمویی در پایان گفت:در ادامه این جلسه "لایحه اصلاح قانون بکارگیری سلاح توسط مامورین نیروهای مسلح در موارد ضروری" در کلیات مورد تصویب کمیسیون قرار گرفت و برای بررسی جزییات و پیشنهادها، به کمیته دفاعی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی ارجاع شد.

کمیسیون امنیت ملی مجلس نصب راکتورهای ir2m
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر