کد خبر: 1022485 A

قاضی‌زاده هاشمی در نطق میان دستور:

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: واکسن ایرانی درحد استاندارد و جهانی است و همچنین توانایی صادرات واکسن ها با پلتفرم های مختلف را نیز داریم، باید از این ظرفیت استفاده کنیم.

به گزارش خبرنگار ایلنا، سید امیرحسین قاضی زاده هاشمی در جلسه علنی امروز (یکشنبه ۲۱ دی ) مجلس شورای اسلامی در واکنش به مانور جریان ضدانقلاب در موضوع واکسن آمریکایی گفت: مقام معظم رهبری به درستی ورود واکسن شرکت بدنام آمریکایی به کشور را ممنوع اعلام کردند. شرکتی که در خود آمریکا بیش از ۵ بار متهم و محکوم به نقصان های علمی و وارد کردن ضرر و زیان هایی به مردم شده است.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: این شرکت حاضر نیست برای واکسن خود تضمین داده و درخصوص عوارض ناشی از آن نیز خسارت دهد که در این راستا قراردادهایی با کشورهای دیگر منعقد کرده و حاضر نشده عوارض ناشی از واکسیناسیون را بپذیرد، چرا که این یک تکنولوژی جدید و ناشناخته است و حاضر نیست خسارت به کسی که دچار ضرر شده است، بپردازد.

وی ادامه داد: زمانی که ما روش فنی و دانشمندان توانمند داشته و قادر به تولید واکسن هستیم، در حالی که می توان گفت درحد استاندارد و جهانی است و همچنین توانایی صادرات واکسن ها با پلتفرم های مختلف را نیز داریم، باید از این ظرفیت استفاده کنیم، ولی متاسفانه عده ای می خواهند القا کنند که باید واکسن های مشکوک این شرکت بدنام آمریکایی را به کشور وارد کنیم که به طور حتم این افراد دوستدار سلامتی ملت ایران نیستند و می خواهند خواست سیاسی خود را به مردم تحمیل کنند.

 

 

کرونا واکسن کرونا سید امیرحسین قاضی زاده هاشمی واکسن ایرانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر