کد خبر: 1019481 A

فرمانده منطقه پدافندهوایی مرکزی:

فرمانده منطقه پدافندهوایی مرکزی کشور تشکیل جبهه مقاومت را از ابتکارات شهید سردار سلیمانی برشمرد و گفت: سردار دلها با تشکیل نیروی واحد از جوانان ایران، عراق، افغانستان، سوریه و پاکستان، ماشین داعش را متوقف کرد.

به گزارش ایلنا، امیرسرتیپ علی حدادی سامانی فرمانده منطقه پدافندهوایی مرکزی در مراسم گرامیداشت سالروز شهادت سردار سلیمانی گفت: تشکیل جبهه مقاومت در مبارزه با دشمن از ابتکارات و اقدامات خاص سردار دلها بود که نتایج آن موجب شکست داعش و تامین امنیت منطقه شد.

وی بیان‌کرد: همه این اقدامات به صورت واحد و هم‌افزایی بین نیروهای رزمنده چند کشور انجام شد که در کمتر از پنج سال داعش را از بین برد و توطئه دشمن مبنی بر ایجاد جنگ نیابتی بین مسلمانان با شکست روبرو شد.

فرمانده منطقه پدافندهوایی مرکزی کشور یادآور شد: وقتی دشمن در مدت ۴۰ سال انقلاب اسلامی نتوانست برنامه خود را برای براندازی نظام انقلاب اسلامی اجرا کند، با ایجاد گروه داعش دست به ایجاد جنگ بین مسلمانان در کشورهای سوریه و عراق زد و قصد گرفتاری ایران در این وضع را داشت که اقدام به موقع رزمندگان و فرماندهی سردار سلیمانی موجب ناکامی این برنامه شد.

وی تصریح کرد:  شهادت سردار سلیمانی موجب بیداری مردم جهان در برابر استکبار جهانی و اسوه وحدت و همبستگی بین مردم جهان شد.حاج قاسم سلیمانی تربیت شده مکتب حسینی و انقلاب اسلامی بوده و همانند سایر فرماندهان رشید و شهید کشورمان از منبر علما و رهنمودهای رهبر کبیر انقلاب اسلامی و رهبر معظم انقلاب استفاده کرده و با استفاده از فرهنگ عاشورایی و ایثار در برابر استکبار مقاومت کرد و این روحیه را به نسل‌های بعدی انتقال داد.

رئیس عقیدتی سیاسی منطقه پدافند هوایی شهید نصر اصفهانی نیز در این مراسم به شخصیت و اقدامات سردار سلیمانی اشاره‌کرد و گفت: این شهید با ساماندهی جبهه مقاومت در مرزهای بین المللی کمر یزیدیان زمان را شکست.

حجت الاسلام و المسلمین سید جانمراد موسوی افزود: قدرت‌نمایی جبهه مقاومت برای مردم دنیا مشخص و روشن است و سردار سلیمانی با حضور به موقع خود از گسترش فعالیت داعش که به پشت دروازه های کاخ ریاست جمهوری سوریه و فعالیت در بغداد رسیده بودند، جلوگیری کرد.

وی اضافه‌ کرد: تصور شکست گروه‌های تکفیری برای افراد بسیار سخت بود اما با فرماندهی به موقع حاج قاسم سلیمانی این موضوع محقق شد که دستاوردهای این فرمانده باید در قالب کتاب‌هایی به نگارش درآید.
وی خاطرنشان ‌کرد: ترور شهید سلیمانی ناشی از ناتوانی آنان در برابر ایران اسلامی بود که روسیاهی این اقدام برای آمریکا مانده است.

فرمانده منطقه پدافندهوایی مرکزی کشور امیرسرتیپ علی حدادی سامانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر