کد خبر: 1019216 A

در گفت‌وگو با ایلنا مطرح شد:

نماینده مردم تهران می‌گوید: شهید سلیمانی علاقه به شهادتش را بارها نشان داد زیرا او تربیت یافته مکتب علوی بود و با همین تربیت و فرماندهی توانست مسلمانان را از شر داعش و گروه‌های تکفیری آمریکایی و اسرائیلی نجات دهد.

سیدعلی یزدی‌خواه (نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی) در گفتگو با خبرنگار ایلنا، با اشاره به نقش و اهمیت شهید سلیمانی در کشور گفت: حاج قاسم فرمانده جامعه تراز مهدوی بود. ویژگی‌های شهید سلیمانی جمع اضداد بود. او با اینکه در میدان جنگ و در زمان فرماندهی بسیار جدی، دقیق و سختگیر بود اما در برخورد با افراد ضعیف جامعه و مردم عادی بسیار مهربان بود و خودش را تا سطح آن‌ها پایین می‌آورد.

وی ادامه داد: شهید سلیمانی به صله رحم و خانواده و اقوام اهمیت می‌داد و همچنین به خانواده شهدا بسیار احترام می‌گذاشت و تلاش داشت تا مشکلات مردم را حل کند. او در دهه ۷۰ نقش پررنگی در از بین بردن اشرار و قاچاقچیان در جنوب شرقی کشور ایفا کرد و سه استان کشور را از لوس وجود آن‌ها پاک کرد.

یزدی‌خواه با اشاره به نقش حاج قاسم در تقویت نیروهای مقاومت در فلسطین و لبنان افزود: حاج قاسم سنگ‌ها و قلاب‌سنگ‌های مبارزان فلسطینی و غزه را به اسلحه و موشک تبدیل کرد و در توانمندسازی آن‌ها بسیار کوشید. همزمان نیز در سیلاب خوزستان مانند یک نیروی بسیجی و فارغ از بحث‌های فرماندهی حضور پیدا کرده و مشکلات آن‌ها را حل کرد به همین دلیل بیشتر عکس‌هایی که از او داریم بدون نشان و درجه‌ی نظامی است.

وی ادامه داد: او علاقه به شهادتش را بارها نشان داد زیرا او تربیت یافته مکتب علوی بود و با همین تربیت و فرماندهی توانست مسلمانان را از شر داعش و گروه‌های تکفیری آمریکایی و اسرائیلی نجات دهد و هنوز مانده است تا ما ابعاد وجودی و شخصیتی حاج قاسم و خدماتی که او به ایران و اسلام کرد را درک کنیم و اگر ما او را نداشتیم، امروز داعش در مرزهای غربی ما بود. این امنیت هدیه‌ای بود که حاج قاسم به ما داد.

12

شهید سلیمانی سنگ‌ها و قلاب‌سنگ‌های مبارزان فلسطینی و غزه را به ا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر