کد خبر: 1017448 A

عمویی به ایلنا خبر داد؛

سخنگوی کمیسیون امنیت جزئیات جلسه روز سه‌شنبه کمیسیون را با سردار وحید تشریح کرد.

ابولفضل عمویی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، درباره جلسه روز سه شنبه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی  گفت: سردار وحید، رئیس پلیس فتا، در جلسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی حضور داشتند ایشان ضمن ارائه گزارشی از تهدیدات موجود در فضای مجازی در دو بعد محتوایی و فنی، تاکید کرد شبکه های اجتماعی ای که سرورهای ان در خارج از کشور است این ظرفیت را دارند که به بستری برای جرائم سایبری تبدیل شوند. 

سخنگوی  کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی  بیان کرد: سردار وحید با تاکید بر تقویت از شبکه ملی اطلاعات، خاطرنشان کرد: در شبکه ملی اطلاعات دو هدف حفاظت از داده های ایرانیان و همین طور حاکمیت ملی بر فضای مجازی داخلی با هدف مقابله با جرائم در محیط سایبر دنبال می شود. 

وی ادامه داد:رئیس پلیس فتا همچنین گزارشی از تنوع جرائم سایبری و روند مقابله با این جرائم در پلیس فتا ارائه کرد که حاکی از موفقیت در موارد مختلفی از کشف جرم و مقابله با مجرمین بود. بر اساس این گزارش با بهره گیری از رمز پویا در تراکنش های مالی، شاهد کاهش چشمگیر فیشینگ و تخلیه حسابهای بانکی در فضای مجازی بوده ایم. 

عمویی در پایان گفت: در این جلسه نمایندگان حاضر هم بر ضرورت تقویت حکمرانی ملی در فضای مجازی و ارتقای سواد رسانه ای در جامعه تاکید کردند.

 

 

کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر