کد خبر: 1016910 A

قالیباف در نطق پیش از دستور:

رئیس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: فرهنگ فداکاری و مقاومت با حضور سردارانی چون سلیمانی امتداد پیدا می‌کند و پیروزی‌های تصور ناپذیر محور مقاومت در سراسر جغرافیایی منطقه وابسته حاج قاسم است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، محمدباقر قالیباف در نطق پیش از دستور خود در جلسه علنی امروز ( سه‌شنبه ۹ دی) مجلس شورای اسلامی با اشاره به سالروز شهادت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی گفت:سردار سرافراز اسلام، مرد میدان، قهرمان جبهه‌های نبرد و فاتح قلوب مستضعفین جهان حاج قاسم سلیمانی به همه عدالت خواهان جهان و همه کسانی که به راه آزادگی و عدالت‌گستری باور دارند، گفت: در خصوص ویژگی‌های آن شهید عزیز باید گفت که حاج قاسم مثل آینه شفاف بود و کاملا خود را وقف خدا کرده بود؛ یک کلام بدون آنکه بدان باور داشته باشد نمی‌گفت. حاج قاسم خودش بود و سراپا در خدمت خداوند متعال بود.

رئیس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد:زندگی این شهید بزرگوار، بارز ترین نماد فداکاری در راه آرمان‌های انسانی است. ایشان، عنصر فداکاری انسان‌ها را درکنار رهبری هوشمندانه یکی از دو عامل اصلی پیروزی در میدان‌های مختلف می‌دانستند و زندگی ایشان سراسر وقف همین عنصر و تقویت همه‌جانبه آن در انقلاب اسلامی بود.فرهنگ فداکاری و مقاومت با حضور سردارانی چون سلیمانی امتداد پیدا می‌کند و پیروزی‌های تصور ناپذیر محور مقاومت در سراسر جغرافیایی منطقه وابسته حاج قاسم است

وی خاطر نشان کرد:حاج قاسم را اگر هزار تکه می‌کردند، هر هزار بند وجود او شهادت می‌داد که من مطیع رهبری هستم؛ حاج قاسم رهبری هوشمندانه را یکی از دو علت اصلی پیروزی ملت‌ها می‌داند و در همین راستا اعتقاد او به پیروی محض از رهبر انقلاب یکی از استراتژی‌های اصلی پیروزی او بوده است.شهید سلیمانی شخصیت جامعی بود با ویژگی‌های متفاوت ولی اگر بخواهیم برای حاج قاسم فقط یک ویژگی عنوان کنیم که تمامی ویژگی‌های بارز او در آن گنجانده شود، باور اعتقادی و عملی محض او به رهبر معظم انقلاب و اطاعت از ایشان بود.

وی در ادامه با بیان این مطلب که شاید بتوان گفت این حجم بی نظیر از اطاعت از رهبر معظم انقلاب، نتیجه برخی از ویژگی‌های شخصیتی برجسته حاج قاسم بود، اظهار داشت: بسیاری از افراد به اطاعت از رهبری باور دارند ولی ترس و ضعف نفس و شجاع نبودن آنها، باعث می‌شود که نتوانند در عمل مطیع ایشان بمانند.

رئیس قوه مقننه افزود:حاج قاسم شجاع بود و می‌توانست تا آخرین قطره خون خود و در هر لحظه مطیع ایشان باشد، بیان کرد: امثال ما و همه جوانان عزیزمان از شخصیت حاج قاسم درمی‌یابند که اطاعت از رهبری فقط یک امر زبانی نیست؛ شخصیت‌ ساخته‌شده می‌خواهد، بلندنظر بودن می‌خواهد؛ حاج قاسم سال ها روی شخصیت خود کار کرد، سال ها پرهیز کرد، سال ها عبادت کرد، سال ها بر ترس خود غلبه کرد تا توانست علمدار خامنه‌ای عزیز باشد و در میدان پیروز شود.

وی ادامه داد:از این تریبون استفاده می‌کنم و از مردم عزیز در سراسر ایران و در سراسر منطقه میخواهم تا در پویش مردمی بین المللی بنیاد حفظ و نشر آثار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی شرکت کنند و هر تصویر، دست‌نوشته، ویدیو، اسناد و خاطراتی که از آن شهید بزرگ در اختیار دارند را برای تکمیل محتوای بایگانی مربوط به ایشان را بارگذاری کنند تا همه دوستداران ایشان از دریای معرفت آن شهید و محتواهایی که تا کنون منتشر نشده است بهره مند شوند.

قالیباف بیان کرد: در آستانه شهادت حاج قاسم عزیز که الگوی ولایتمداری بود، اتفاق مهم دیگری نیز در تاریخ معاصر ایران رخ داده است که نشانگر اوج ولایتمداری مردم مومن و نجیب ایران اسلامی است. سالروز حماسۀ نهم دی ماه را گرامی‌ می‌داریم و قدردان حضور همیشگی و سرنوشت‌ساز مردم برای دفاع از آرمان‌های انقلاب هستیم.

وی در پایان گفت: روز نهم دی ماه حقیقتا از ایام الله بود که مردم انقلابی و ولایتمدار ایران بار دیگر در آزمونی تاریخ‌ساز خوش درخشیدند و با قیام سراسری خود، امید نااهلان و دشمنان انقلاب را نا امید کردند، ملت ما همیشه برای دفاع از آرمان‌های انقلاب پیشگام بوده است و مطمئن هستیم در گام دوم انقلاب نیز جوانان مومن و انقلابی پیشگام خواهند بود و آرمان‌های اصلی انقلاب را به خصوص در بعد محرومیت‌زدایی، رفع فقر و تبعیض و گسترش عدالت محقق خواهند کرد و از سد بزرگ دو جریان تحریم و تحریف عبور خواهند کرد.

 

 

 

حاج قاسم سلیمانی شهید قاسم سلیمانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر