کد خبر: 1014698 A

رحمانی‌فضلی:

وزیر کشور در پیامی به مناسبت سالروز زلزله بم و روز ملی ایمنی برابر زلزله و کاهش اثرات بلایای طبیعی، نوشت: همه دستگاه‌ها و سازمان‌های مسوول باید با تدوین برنامه‌های عملی افزایش تاب‌آوری جامعه را فراهم کنند.

به گزارش ایلنا، عبدالرضا رحمانی فضلی در این پیام با اشاره به ابلاغ قانون جدید مدیریت بحران کشور گفت: همه دستگاه‌ها، نهادها و سازمان‌های مسوول باید با نصب العین قراردادن سیاست‌های کلی پیشگیری و کاهش خطرات ناشی از سوانح طبیعی و حوادث غیرمترقبه ابلاغی مقام معظم رهبری همه تلاش و سعی خود را به اجرای هرچه مطلوب‌تر و شایسته‌تر این قانون معطوف و با تدوین برنامه‌های عملی، موجب افزایش تاب آوری جامعه و کاهش تلفات جانی و خسارات اقتصادی ناشی از وقوع حوادث طبیعی را فراهم آورند.

در پیام وزیر کشور آمده است: پنجم دی ماه یادآور حادثه ناگوار و غم انگیز زلزله صبحگاه بم در سال ۱۳۸۲ است که متأسفانه بر اثر آن بسیاری از هموطنان عزیزمان جان خویش را از دست داده و تعداد کثیری هم مجروح و مصدوم شدند.  در جریان این واقعه تلخ، مردم و مسوولان با تلاش و همت مضاعف و مثال زدنی باردیگر تصویری زیبا از اتحاد و همدلی زبانزد خویش را در جهت امداد و یاری رسانی هرچه سریعتر و کاهش آلام آسیب دیدگان به نمایش گذاشتند.

رحمانی فضلی در این پیام تصریح کرد: به دنبال این حادثه حزن آور و با توجه به اهمیت و ضرورت امر، تدوین سیاست‌های کلی پیشگیری و کاهش خطرات ناشی از سوانح طبیعی و حوادث غیرمترقبه در سال ۱۳۸۴ در دستور کار مجمع تشخیص مصلحت نظام قرار گرفت که پس از بررسی و تصویب و در نهایت تایید مقام معظم رهبری جهت اجرا و رعایت مفاد آن در همه برنامه‌ها و طرح‌های ذیربط به دستگاه و سازمان های مربوطه ابلاغ شد.

وی افزود: در همین ارتباط و با توجه به ابلاغ قانون جدید مدیریت بحران کشور، همه دستگاه‌ها، نهادها و سازمان‌های مسوول باید با نصب العین قراردادن سیاست‌های کلی پیشگیری و کاهش خطرات ناشی از سوانح طبیعی و حوادث غیرمترقبه ابلاغی مقام معظم رهبری همه تلاش و سعی خود را به اجرای هرچه مطلوبتر و شایسته‌تر این قانون معطوف و با تدوین برنامه‌های عملی، موجب افزایش تاب آوری جامعه و کاهش تلفات جانی و خسارات اقتصادی ناشی از وقوع حوادث طبیعی را فراهم آورند.

دی ماه به مناسبت سالگرد وقوع زلزله بم و با هدف آگاهی رسانی عمومی در سطح جامعه به نام «روز ملی ایمنی در برابر زلزله و کاهش اثرات بلایای طبیعی» نامگذاری شده است.

 

وزیر کشور عبدالرضا رحمانی فضلی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر