کد خبر: 1013801 A

آصفری در جریان سوال از وزیر آموزش و پروش:

یک نماینده مجلس شورای اسلامی گفت: پارلمان به دنبال حل مشکلات مردم است نه ایجاد مشکل برای آنان.

به گزارش خبرنگار ایلنا، محمدحسن آصفری در جلسه علنی امروز (سه‌شنبه ۲ دی) مجلس شورای اسلامی در جریان سوال از وزیر آموزش و پروش با اشاره به سخنان روز گذشته درخصوص نظارت بر عملکرد وزرا گفت:مجلس به دنبال حل مشکلات مردم است و به دنبال ایجاد مشکل نیست، این واقعا درست نیست که رئیس‌جمهور نشسته و موضع‌گیری می‌کند تا مجلس را عصبانی کند.

وی ادامه داد: آقای رئیس جمهور ما به دنبال حل مشکلات مردم هستیم برای همین از ورزا می‌خواهیم به مجلس بیاید تا ببینیم برای مردم چه کرده‌اند.

نماینده مردم اراک ، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی ادامه داد:در هر نظام و کشوری توجه به آموزش و پرورش، موضوع اساسی و مهمی است، ضمن اینکه امروز یک میلیون و ۷۰۰ هزار فرهنگی مشغول به کار و بازنشسته و بیش از ۱۳ میلیون دانش آموز در کشور وجود دارد که اگر به درستی به وضعیت آنها توجه نشود، نمی توانیم موفق شویم.

وی با بیان این که  موفقیت هر کشوری مستلزم توجه به زیرساخت های آموزش و پرورش است، عنوان کرد:چرا امروز باید معلمان برای گرفتن حقوق خود مجبور به تجمع در مقابل مجلس باشند و یا اعتراض و گلایه داشته باشند، آن هم در شرایطی که برخی از معلمان در طول دوران دفاع مقدس در خط مقدم در کنار ما جنگیدند و امروز سرنوشت فرزندانمان را به آنها سپرده ایم، اما آنها در دریافت حقوق خود با مشکل جدی مواجهند.

آصفری گفت:طرح رتبه بندی فرهنگیان که قرار بود عملیاتی شود، نه تنها اجرا نشد، بلکه اعتراضات معلمان در دریافت حقوقشان را نیز به همراه داشته است، اما سوال اینجاست که چرا معلمی که ۳ سال به صورت حق التدریس فعالیت داشته، هنوز نمی تواند حقوق خود را دریافت کند.

ادامه دارد... 

 

رئیس جمهور مجلس شورای اسلامی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر