کد خبر: 1013561 A

عمویی در گفت‌وگو با ایلنا مطرح کرد:

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی از بررسی بودجه بررسی سپاه، بسیج، پدافند غیرعامل، وزارت کشور و سازمان انرژی اتمی در این کمیسیون خبر داد.

ابولفضل عمویی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، درباره نشست امروز و رو ز گذشته کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی گفت: کمیسیون امنیت ملی برای بررسی عملکرد بودجه دستگاه‌های مرتبط با کمیسیون در سال جاری و چشم‌انداز بودجه این دستگاه‌ها در سال ۱۴۰۰ جلسات فشرده‌ای را تشکیل داده که طی دو روز گذشته به بررسی بودجه هفت نهاد مربوط پرداخت.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی ادامه داد: کمیسیون امنیت ملی در دو روز گذشته میزبان سردار نقدی معاون هماهنگ کننده سپاه، سردار غلامرضا سلیمانی فرمانده نیروی مقاومت بسیج، معاون سازمان انرژی اتمی، سردار جلالی رییس سازمان پدافند غیرعامل، ذوالفقاری معاون امنیتی و انتظامی کشور، رییس دانشگاه امام حسین (ع) و معاون طرح و برنامه ستاد نیروهای مسلح بود و به بررسی عملکرد بودجه این دستگاه‌ها پرداخت. پیش از این نیز جلسه‌ای با حضور وزیر دفاع تشکیل شده بود. در این جلسات نمایندگان دستگاه‌ها گزارشاتی ارائه کرده و نمایندگان مجلس شورای اسلامی هم دیدگاه‌های خود را بیان می‌کنند جلساتی که با حضور نمایندگانی از سازمان برنامه و بودجه تشکیل شده است.

وی افزود: ما در این جلسات بررسی می‌کنیم که چقدر دستگاه‌ها منابع خود را براساس ماموریت‌هایشان استفاده کرده و چقدر سازمان برنامه و بودجه تخصیص‌هایی از بودجه داشته است همچنین دستگاه‌ها چه چشم‌اندازی برای سال آینده دارند. علاوه بر آن پیشنهادات برای اصلاح بودجه نیز مورد رسیدگی قرار می‌گیرد. رویکرد کمیسیون امنیت ملی، تقویت بنیه دفاعی و امنیت کشور با در نظر گرفتن مجموع شرایط کشور است نمایندگان ما در کمیسیون تلفیق نیز این موضوعات را پیگیر خواهند شد.

عمویی در پایان گفت: فردا هم  کمیسیون امنیت ملی میزبان نمایندگانی از ارتش و وزارتخانه‌های اطلاعات و خارجه برای بررسی بودجه سال آینده و عملکرد بودجه این دستگاه‌ها در سال جاری است تا در نهایت مصوبات کمیسیون به کمیسیون تلفیق ارائه شود.

کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی بودجه سال ۱۴۰۰ ابولفضل عمویی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر