کد خبر: 1012834 A

سلیمی در صحن مجلس:

نماینده مردم محلات تاکید کرد: کسانی به عدم حضور نظامیان در انتخابات ریاست جمهوری دامن می‌زنند که خودشان سابقه نظامی دارند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، علیرضا سلیمی در جلسه علنی امروز (یکشنبه، ۳۰ آذر) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی طرح اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری با اشاره به بند (۱۱) اصل (۲۲) قانون اساسی گفت: برخی پیشنهادات با شأن مجلس سازگاری ندارد، بر اساس اصل (۲۰) قانون اساسی همه افراد آزاد هستند برای مناصب فعالیت کنند و نباید آزادی آنها سلب شود، در جریان مبحث فرماندهان نظامی برای حضور در انتخابات ریاست جمهوری باید گفت کسانی به این موضوع دامن می‌زنند که سابقه نظامی بیشتری دارند، به طور مثال سابقه نظامی آقای روحانی از سایر روسای جمهور کشور بیشتر است.

نماینده مردم محلات ادامه داد: دولت آقای روحانی از لیست بلند بالایی از افرادی که قبلاً نظامی بودند، تشکیل شده است. به طور مثال آقایان ربیعی، صالحی امیری، جهانگیری و جهرمی و دیگران که باید یک تسبیح دست گرفت و آنها را شمرد. دولتی‌ها که می‌گویند از غرب الگو می‌گیرند بدانند در آمریکا جان مک کین که رقیب ترامپ بود نظامی است، او استعفا داد و در انتخابات شرکت کرد، همچنین امام (ره) فرمودند کسی که نظامی است یعنی در حال حاضر نظامی است نمی‌تواند در انتخابات ثبت‌نام کند اما کسی که قبلا نظامی بوده منعی ندارد.

وی یاد آور شد:آقای لاریجانی که قبلا اینجا رئیس مجلس بود پاسدار بود اما برای ریاست جمهوری و مجلس کاندیدا شده بودند بنابراین نباید مغلطه کرد.

قالیباف در پاسخ به این اخطار قانون اساسی گفت: همان طور که جنابعالی آزاد هستید تذکر و یا اخطار بدهید سایر نمایندگان نیز آزاد هستند پیشنهاد بدهند، بنابراین به طرح پیشنهادها نظری ندهید اما توضیحات شما به جای خود است.

 

اصلاح مواد قانون انتخابات ریاست جمهوری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر