کد خبر: 1011513 A

پس از متلاشی شدن و دستگیری اعضای شبکه فرار مالیاتی در ابتدای آذرماه امسال در شیراز، رئیس کل دادگستری استان فارس از دستگیری یکی دیگر از اعضای این باند با صدور دستور قضایی و شناسایی ۱۶ نفر دیگر از متهمان این پرونده خبر داد.

به گزارش ایلنا، کاظم موسوی اظهار کرد: این عضو شبکه فرار مالیاتی که از کارکنان اداره کل امور مالیاتی استان فارس است، پنجمین عضو دستگیر شده این باند می‌باشد که با قرار تامین در بازداشت به سر می‌برد.

رئیس کل دادگستری استان فارس با بیان اینکه تحقیقات در خصوص نحوه ارتباط اعضای باند و شرکت‌های صوری تشکیل شده با این کارمند خاطی در حال بررسی است بیان داشت: این پرونده منحصر به فرار مالیاتی نیست و پرونده‌های متعدد رشاء و ارتشاء نیز برای مرتبطین با این شرکت‌های صوری تشکیل شده است.

وی از تشکیل کارگروه حسابرسی و حقوقی مشترک در جهت تعیین میزان دقیق فرار‌های مالیاتی انجام شده خبر داد و بیان داشت: زمینه بازگشت ۴۰ میلیارد ریال از فرار‌های مالیاتی با همکاری اداره کل امور مالیاتی استان فراهم شده است.

وی تصریح کرد: پیش از این ۴ عضو دیگر این شبکه بازداشت شده و فعالیت شرکت‌های صوری آنان که به نام افراد محجور ایجاد شده بود به حالت تعلیق درآمده است.

گفتنی است این شبکه فرار مالیاتی با تلاش و هوشیاری سربازان گمنام امام زمان (عج) در اداره کل اطلاعات استان فارس کشف و در ۵ آذرماه با بازداشت اعضای آن، اقدامات مجرمانه آنان متوقف شد.

استان فارس امام زمان رئیس کل دادگستری استان فرار مالیاتی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر