کد خبر: 1011375 A

آیت‌الله جنتی:

دبیر شورای نگهبان گفت: نباید گذاشت آثار و اندیشه‌های آیت‌الله یزدی به فراموشی سپرده شود چرا که وجود ذی‌قیمت او همواره برای حوزه علمیه، جامعه مدرسین و شورای نگهبان بسیار مغتنم بود.

به گزارش ایلنا، آیت‌الله احمد جنتی دبیر شورای نگهبان صبح چهارشنبه در نطق پیش از دستور خود در جلسه این شورا با گرامیداشت یاد و خاطره مرحوم آیت‌الله شیخ محمد یزدی اظهارکرد: جای آیت‌الله یزدی همیشه برای ما خالی خواهد بود؛ وجود ذی‌قیمت وی همواره برای حوزه علمیه، جامعه مدرسین و شورای نگهبان بسیار مغتنم بود.

دبیر شورای نگهبان با تاکید بر اینکه آیت‌الله یزدی عنصری ارزشمند در نظام اسلامی بود، افزود: تا مادامی که او در قید حیات بود قدرشان آنطور که بایسته و شایسته است، دانسته نشد با این حال توصیه امروز من این است که نباید گذاشت آثار و اندیشه‌های آیت‌الله یزدی به فراموشی سپرده شود.

جنتی در ادامه با تبریک به مناسبت ایام ولادت حضرت زینب و روز پرستار خاطرنشان کرد: این بانوی مکرمه با آن همه ویژگی، مجاهدت و صبر بر مصیبت، از افتخارات اسلام و آل پیغمبر است،  به عبارتی، ایشان افتخار زنان، در کل تاریخ است.

وی تاکید کرد: حضرت زینب با متانت، صبر و ایستادگی خود دشمنان را تحقیر کرد که این روح بلند و شکست ناپذیر ایشان را نشان می‌دهد؛ انشاءالله همه ما قدردان آل پیغمبر باشیم و بتوانیم مسیر آنان را سرلوحه کار خود قرار دهیم.

دبیر شورای نگهبان آیت الله یزدی آیت الله جنتی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر