کد خبر: 1010994 A

سرکنسول ایران در آستاراخان:

سرکنسول ایران تاکید کرد: روابط ما در عرصه سیاسی و منطقه‌ای و همچنین همکاری‌ها در حوزه‌های مختلف در بالاترین سطح قرار دارد که این به نفع هر دو طرف است که روابط اقتصادی را نیز به همین حد برسانیم.

به گزارش ایلنا به نقل از اداره‌کل اطلاع‌رسانی و امور سخنگویی وزارت امور خارجه،«مهدی آکوچکیان» سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در آستاراخان روسیه با «ایگور بابوشکین» استاندار آستراخان دیدار و گفت‌وگو کرد.

طرفین در این دیدار در مورد چشم‌انداز گسترش همکاری‌ها در حوزه تجارت، کشاورزی، آموزش، فرهنگ و گردشگری تبادل نظر کردند.

استاندار آستاراخان در این دیدار گفت: ایران یکی از شرکای استراتژیک ما محسوب می‌شود. بیش از هشتاد درصد بارهای عبورکننده از گذرگاه حمل و نقل آبی آستراخان، راهی ایران می‌شود. در دوره ژانویه تا سپتامبر امسال حجم مبادلات به حدود دو میلیون تن بالغ شده است.

وی ادامه داد: استان آستراخان تعامل نزدیکی با بسیاری از استان‌های ایران به ویژه گیلان و مازندران دارد. علاوه بر این، در این استان بیش از ۱۷۰ شرکت با سرمایه ایرانی مشغول فعالیت هستند.

استاندار آستراخان همچنین پیشنهاد استفاده از امکان خط کانتینری خزری بین آستراخان و ایران را مطرح کرد. این خط در اوایل دسامبر به شکل آزمایشی کار خود را آغاز کرده است.

وی افزود: این گام اول در برقراری حمل و نقل کانتینری منظم در دریای خزر است که در گذشته عدم وجود آن مانع از توسعه کریدور «شمال-جنوب» بوده است.

«مهدی آکوچکیان» سرکنسول ایران در آستراخان نیز در این ملاقات اظهار داشت: مسوولان ایرانی نیز از بسیاری از محورهای همکاری بیان شده توسط استاندار حمایت می‌کنند و تجار ایرانی دائماً امکان اجرای پروژه‌هایی در حوزه زراعت و دامپروری در استان آستراخان را مورد بررسی قرار می‌دهند.

سرکنسول ایران برای برقراری خط هوایی مستقیم ایران با آستراخان خواستار مساعدت ایگور بابوشکین شد.

وی با بیان اینکه روابط ما در عرصه سیاسی و منطقه‌ای و همچنین همکاری‌ها در حوزه‌های مختلف در بالاترین سطح قرار دارد، تصریح کرد: این به نفع هر دو طرف است که روابط اقتصادی را نیز به همین حد برسانیم. به کمک و مشارکت شما در همه این موضوعات امیدواریم.  

سرکنسول ایران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر