کد خبر: 1008523 A

صالحی:

رییس سازمان انرژی اتمی ایران در پی درگذشت حضرت آیت الله حاج شیخ محمد یزدی (رحمت الله علیه)، رییس شورای عالی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم پیام تسلیتی به شرح زیر صادر کرد.

 به گزارش ایلنا، متن این پیام به ش ح زیر است:

«إِذَا مَاتَ الْعَالِمُ ثُلِمَ فِی الْإِسْلَامِ ثُلْمَةٌ لَا یَسُدُّهَا شَیْءٌ إِلَی یَوْمِ الْقِیَامَةِ

با نهایت تأسف و تألم، اطلاع یافتم که حضرت آیت الله حاج شیخ محمد یزدی (رحمت الله علیه)، رییس شورای عالی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، دار فانی را وداع گفته و به دیدار معبود شتافته است.

آن عالم بزرگوار یکی از شاگردان و پیروان مکتب نورانی امام راحل (رضوان الله تعالی علیه) و یاوری صادق و امین برای رهبر فرزانه انقلاب اسلامی (مد ظله العالی) بودند و افزون بر طی مدارج عالی در حوزه فقاهت و تربیت شاگردان پرشمار در مناصب و جایگاه های مختلف از جمله ریاست مجلس خبرگان رهبری، ریاست قوه قضائیه و عضویت در شورای نگهبان در مسیر صیانت از ارکان و آرمان های نهضت عظیم اسلامی و مبانی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران تلاش نموده و وظیفه دینی و ملی خویش را به نیکوترین وجه به انجام رساندند.

اینجانب ضمن عرض تسلیت به محضر مقام معظم رهبری (مد ظله العالی)، مراجع عظام و علمای اعلام، شاگردان و ارادتمندان آن عالم عامل و ابراز همدردی عمیق با بیت شریف و خاندان جلیل القدر یزدی، از درگاه حضرت حق (جل و علا) برای آن فقیه خلد آشیان، علو درجات مسئلت می نمایم.»

علی اکبر صالحی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر