کد خبر: 1007430 A

اسماعیلی در پاسخ به ایلنا:

سخنگوی قوه قضائیه گفت: قوه قضاییه قانون «اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها» را لازم‌الاجرا می‌داند و هیچکس نباید به خود اجازه دهد که در مقابل اجرای قانون بایستد.

به گزارش خبرنگار ایلنا،‌ غلامحسین اسماعیلی در نشست خبری خود با خبرنگاران در پاسخ به سؤال خبرنگار ایلنا مبنی بر اینکه در ماده ۹ مصوبه مجلس با عنوان «اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها» آمده است، مستنکفین از اجرای این قانون به تناسب امتناع یا ممانعت از اجراء به مجازات تعزیری درجات ۲ یا ۵ قانون مجازات اسلامی مصوب ۱۳۹۲ محکوم می شوند؛ نظر قوه قضائیه در خصوص این جرم انگاری در مصوبه اخیر مجلس چیست؟ گفت: قوه قضائیه این قانون را برای خود و دیگران لازم‌الاجرا می‌داند هیچکس نباید به خود اجازه دهد که در مقابل اجرای قانون بایستد و به هیچ عنوان نمی‌توان از اجرای قانون جلوگیری کرد.

وی افزود: قانون حتماً باید اجرا شود و هیچکس نباید به خود اجازه دهد که قانون را اجرا نکند. ما به عنوان قوه قضائیه جرم انگاری این قانون را لازم الاجرا می‌دانیم و با وجود اینکه در متن این قانون برای آن ضمانت اجرا در نظر گرفته شده است، امیدواریم کسی از اجرای این قانون سرپیچی نکند.

قوه قضاییه سخنگوی قوه قضاییه غلامحسین اسماعیلی اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر