کد خبر: 1006320 A

امیری:

معاون پارلمانی رئیس‌جمهور گفت: ۱۶ آذر واقعه‌ای مهم و تاثیرگذار نه فقط برای جامعه دانشگاه و دانشگاهیان که برای ملت شریف و متعهد ایران عزیزمان است. ۱۶ آذر به عنوان یکی از حوادث ممتاز تاریخ معاصر ماست.

به گزارش ایلنا، حسینعلی امیری در پیامی روز دانشجو را تبریک گفت که به شرح زیر است:


بسمه تعالی

۱۶ آذر واقعه ای مهم و تاثیر گذار نه فقط برای جامعه دانشگاه و دانشگاهیان که برای ملت شریف و متعهد ایران عزیزمان است. ۱۶ آذر به عنوان یکی از حوادث ممتاز تاریخ معاصر ماست.

در زمانی که جنگ میان استبداد و آزادی، وابستگی و استقلال به اوج خود رسید مردم ما با پیشتازی دانشگاه و دانشجویان در اوج حاکمیت استبداد در مقابل کودتای آمریکایی و انگلیسی ایستادند و ابراز وجود کردند.

جنبش دانشجویی ما بخصوص در شرایط کنونی و با توجه به جریان ۱۶ آذر و درسهایی که از اسلام عزیزمان می آموزد ،‌ همواره در مسیر  سربلندی ، عزت، پیشرفت ،‌ آزادی ، ایجاد تفاهم و عدالت خواهی در مقابل دید گاه های انحرافی و دیدگاه های بسته ای که نه به نفع اسلام و نه به نفع جامعه عزیزمان است حرکت می نماید.

اینجانب ضمن گرامی داشت یاد و خاطره شهدای دانشگاه، رجاء واثق دارم، همانند تمام برهه های حساس گذشته، گذر به سلامت و با عزت از برهه کنونی نیز  پس از عنایات حضرت حق، با حضور پیشرو و تاثیر گذار قشر عظیم و فرهیخته دانشگاهیان و دانشجویان،‌ میسر خواهد شد.

باشد که چون همواره تاریخ، نام بلند و با عظمت ایران و ایرانی را بر تارک  مرتفع ترین قله های رشد و تعالی بشری با همت احاد مردم عزیزمان بویژه دانشگاهیان، ‌در  درخشش و تلالو، شاهد باشیم.

 

حسینعلی امیری 16 آذر روز دانشجو
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر