کد خبر: 1004351 A

احمدی:

مدیرکل تقسیمات کشوری وزارت کشور در واکنش به انتشار اخباری در خصوص طرح تقسیم استان سیستان و بلوچستان، اظهار داشت: ضروری است مباحث مرتبط با تقسیم استان ها، همراه با مطالعات کارشناسی از مجرای مبادی اصلی تخصصی مطرح و پیگیری شود. در حال حاضر دولت برنامه ای برای تقسیم این استان و ایجاد استان های جدید ندارد.

به گزارش ایلنا، زهرا احمدی در پی انتشار اخباری در خصوص طرح تقسیم استان سیستان و بلوچستان، ضمن «غیر کارشناسی و چالش برانگیز» توصیف کردن طرح، اعلام کرد: این طرح بدون توجه به شرایط و پیچیدگی‌های خاص این استان در ابعاد اجتماعی، سیاسی، امنیتی و اقتصادی مطرح شده؛ بنابراین پرداختن به آن بدون توجه به این ابعاد، قطعاً اجماع عمومی را به همراه نخواهد داشت و چه بسا موجب پسرفت توسعه‌ای منطقه شود. 

احمدی با اشاره به این که ضروری است مباحث مرتبط با تقسیم استان‌ها، همراه با مطالعات کارشناسی از مجرای مبادی اصلی تخصصی مطرح و پیگیری شود، افزود: حجم و گستردگی این نوع مباحث تخصصی به ویژه در این استان، نیازمند مطالعات گسترده و چندوجهی است. به عنوان مثال، ضرورت دارد استفاده از ظرفیت دریا و مرزهای زمینی و دریایی در توسعه عدالت محور مورد توجه قرار گیرد. 

وی تأکید کرد: در حال حاضر دولت برنامه ای برای تقسیم این استان و ایجاد استان های جدید ندارد.

 

تقسیم سیستان و بلوچستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر