کد خبر: 1002821 A

قالیباف در نطق پیش از دستور:

رئیس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: ترور دانشمند هسته‌ای کشورمان نشان می‌دهد دشمن از قدرت ایران هراس دارد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، محمدباقر قالیباف در جلسه علنی امروز (یکشنبه ۹ آذر) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود با اشاره به ترور دانشمند هسته‌ای کشورمان شهید محسن فخری زاده، گفت: این روزها دوباره با شهادت ناجوانمردانه یکی از اندیشمندان و مدیران برجسته کشورمان در حوزه هسته‌ای دل مردم ایران به درد آمد و غمی سنگین بر آلام همه دغدغه مندان کشور گذاشته شد.

رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: دشمنان مردم ایران باز هم با استفاده از شیوه‌های ترور به عنوان یکی از غیر انسانیترین رفتارها نشان دادند که از افزایش قدرت ایران به هراس افتادند و حذف دانشمندان ما را برای مقابله با ملت برگزیده‌اند.

وی یادآور شد:مردم ایران بیش از چهار دهه است با چنین زاویه های روبه‌رو بوده و تجربه ثابت کرده است توانستند راه شهدای خود را قوی تر از گذشته ادامه دهند، این بار نیز به دشمنان ثابت میکند شهادت دکتر محسن فخری زاده پنجره جدید بر روی پیشرفت کشور باز خواهد کرد و حوادث این تروریست های وقیح حامیان آنها تاثیری بر ادامه راه‌شان نخواهد داشت.

رئیس قوه مقننه تاکید کرد: دشمن جنایتکار با واکنشی قوی پشیمان می‌شود. اقدام ما مقابل خطای دشمن جنایت‌کار باید علاوه بر بازدارندگی انتقام خون شهید فخری زاده را نیز بگیرد. بنابراین وظیفه همه قوا سازمان‌ها و نهادهای مربوطه است تهدید این ضایعه اسفناک را به فرصتی برای قوی شدن در عرصه های مختلف امنیتی دفاعی و هسته‌ای تبدیل کنند  و همچنین از فرستادن هرگونه سیگنال ضعیف یا اعتماد به سیستم سیاسی آمریکا پرهیز نمایند.

وی تاکید کرد:پیش از این گفته شده بود که تغییر برآورد دشمن از محاسبات و اقدامات ایران ضرورتی انکارناپذیر برای کاهش فشارها بر مردم ایران است. این مهم میسر نخواهد شد جز با برداشتن گام‌های بلند و معنی‌دار در حوزه‌‌هایی که دشمن به آنها توجه می‌کند و درباره آنها نگرانی دارد. 

قالیباف ادامه داد: امروز بیش از گذشته این امر به اثبات رسیده است اما برخی گفت‌وگوها و اظهارنظرها چه قبل و چه بعد از ترور حاکی از درک نکردن این نکته بدیهی است که از نظر دشمن بالا بردن دست نیاز به مذاکره حاوی این پیام اشتباه است که ایران عزیز خدای ناکرده ضعیف است و تصور دشمن از ایران ضعیف نتیجه‌ای جز فشار اقتصادی بیشتر و امنیت کمتر نخواهد بود. 

وی افزود:برای رسیدن به این هدف هرکدام از قوا، نهادها و سازمان‌ها وظیفه‌ای دارند. مجلس نیز در حدود وظایف و اختیار خود، فوریت طرحی را در 13 آبان تصویب کرد و در همین جلسه غیرعلنی امروز صبح به مجلس همان طرح مورد بحث قرار گرفت و ان‌شاءالله در همین هفته این طرح نهایی خواهد شد. 

رئیس قوه مقننه اظهار داشت: این طرح باعث تقویت صنعت و دستاوردهای عملی دانشمندان هسته‌ای می‌شود و زمینه عبور از تحریم‌ها را برای ایران ایجاد می‌کند. این قانون در کنار واکنش‌های دیگر دستگاه‌های مرتبط علاوه بر احیای صنعت هسته‌ای ایران، باعث بازدارندگی در مقابل دشمن و امنیت خاطر مردم می‌شود. همچنین به دشمن نشان می‌دهد که محاسباتش کاملاً غلط بوده است و تا به تعهداتی که یکطرفه در رفع تحریم‌ها زیرپا گذاشته عمل نکند، ایران نیز به تعهداتش عمل نخواهد کرد.  همچنین برای دشمن روشن خواهد شد جنایاتی که در این ماه‌ها دیده‌ایم، نه تنها اجماع داخلی برای انتقام از آنها را ایجاد می‌کنند، بلکه در برنامه هسته‌ای جهش خواهد آفرید. 

وی گفت: به برکت خون فخری‌زاده قفل‌هایی که به صنعت هسته‌ای زده شد باز و زمینه عبور از تحریم‌ها ان‌شاءالله فراهم خواهد شد.

وی  ضمن تبریک روز مجلس شورای اسلامی بیان کرد:روز مجلس همزمان با سالروز شهادت شهید بزرگوار آیت الله مدرس است، مجاهدی وارسته که در عمل به وظایف نمایندگی و فعالیت به نفع مردم الگوی اصلی همه نمایندگان در تمامی ادوار بوده و هست. میراث گرانبهای شهید مدرس، آزادگی، تدیّن، وارستگی و تلاش برای منابع مردم در تمام لحظات ایفای وظایف نمایندگی است.

قالیباف خطاب به نمایندگان گفت:از شما همکاران گرانقدر می خواهم تا با استفاده از این فرصت کارنامه ۶ ماهه و برنامه های پیش روی مجلس شورای اسلامی را به استحضار مردم برسانید، امیدوارم در این هیاهوی تبلیغاتی با تمام محدودیت ها، خروجی های واقعی مجلس در طول این مدت کوتاه پاسخی باشد به امیدی که مردم عزیز به شما نمایندگان بسته اند و انتظاری که از مجلس دارند.

ترور دانشمند هسته‌ای ترور شهید «محسن فخری‌زاده»
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر