کد خبر: 1000906 A

رضازاده در گفت‌وگو با ایلنا:

عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد:قطعاً اهداف کشور با مذاکره و تقویت دیپلماسی پیش خواهد رفت ما هیچگاه در منطقه جنگل روزی نکرده‌ایم اما عقب‌نشینی هم نخواهیم کرد.

یعقوب رضازاده در گفت‌وگو‌ با خبرنگار ایلنا، درباره وضعیت برجام، گفت:توافقاتی که دولت در بحث برجام انجام داده بود تا قبل از خروج رئیس جمهور آمریکا، روال خودش را طی می‌کرد. اما بعد از خروج رئیس‌جمهور آمریکا از برجام روند برجام به طریقی دیگری طی شد.

این عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی یاد آور شد:کشورهای ۱+۵، کشورهای اروپایی و دو  قدرت چین و روسیه، خروج آمریکا از برجام را نقض این توافقنامه دانستند و این رفتار را ناقض قطعنامه برجام عنوان کردند.

نماینده مردم ارومیه تاکید کرد: پس از خروج آمریکا از برجام شاهد بودیم که تحریم‌های بانکی، دارویی، شرکت‌های بزرگ، شخصیت‌های سیاسی ادامه دار شده و ماندند، بنابراین اگر حرفی هم گفته می‌شود باتوجه به همین روند است.

وی رفع مشکلات فعلی کشور را نیازمند یک عزم و اراده همگانی دانست و اظهار داشت: طرح دو فوریتی با عنوان طرح اقدام راهبردی لغو تحریم‌ها در کمیسیون امنیت ملی به تصویب رسید که براساس آن آمریکایی‌ها و سایر کشورهای اروپایی را مقید ‌می‌کنیم تا به مفاد برجام عمل کنند.

عضو هیات رییسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در طرح اقدام راهبردی لغو تحریم‌ها سعی داریم به طرف‌های دیگر برجام بفهمانیم که سطح کشور ما از تصمیم‌گیری‌های آنان بالاتر است و باید به تعهدات خودشان عمل کنند.

نماینده مردم ارومیه ادامه داد: هنگامی که دو سوم نمایندگان در صحن به طرح اقدام راهبردی لغو تحریم‌ها رای دادند آن به صورت قانون دولت جمهوری اسلامی ایران به سازمان انرژی اتمی ابلاغ می‌شود تا بتوانیم اقدامات مقابله‌ای با لغو تحریم‌های آمریکا داشته باشیم.

وی درباره این‌که پیشبرد اهداف از طریق مذاکره و گفت‌وگو به سهولت پیش می‌رود اما چرا گروهی خاص راهبرد دیگری را مطرح می‌کنند، اظهار داشت:قطعاً پیشبرد اهداف کشور ما با تقویت دیپلماسی صورت می‌گیرد. ما هیچ وقت خواهان جنگ نبودیم و هیچ‌گاه در منطقه نیز جنگی به راه نیانداخته‌ایم.

رضازاده تاکید کرد: سیاست‌های کلی ما را رهبر معظم انقلاب نشان دادند و در این زمینه هم باید سیاست‌های ایشان دنبال شود. البته بحث مهمی دیگری هم وجود دارد و آن این است که ما هر چقدر در این قضیه عقب نشینی سیاسی داشته باشیم دشمن جری‌تر می‌شود.

این عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: اگر در لاک دفاعی و عقب‌نشینی فرو رویم، دشمن پیشروی می‌کند. بنابراین با قاطعیت باید قدم‌های خودمان را در این قضیه  برداریم تا دشمن وادار شود به خواسته‌های ما عمل کنند.

وی یادآور شد: دشمنان ما از تحریم ها گرفته تا دخالت در مسائل بانکی و ارزی و استفاده از نیروهای ضد انقلاب در آن سوی مرزها، همواره به دنبال به خطر انداختن امنیت ایران بوده‌اند اما با مقاومت و اراده مردم، دولت و مجلس مخصوصاً رهنمودهای مقام معظم رهبری قطعاً جرأت جنگ افروزی در منطقه را نخواهند داشت.

رضازاده بیان کرد: در هشت سال دفاع مقدس علیرغم اینکه آمریکا و شوروی و کشورهای منطقه به عراق در حمله به ایران کمک کردند اما نتوانستند کاری انجام دهند. امروز نیز ما در خاورمیانه بالاترین قدرت دفاعی را داریم و دشمنان توان و جرات حمله به ایران را ندارند چرا که می‌دادند قطعاً جواب ما محکم‌تر و کوبنده‌تر خواهد بود.

برجام خروج آمریکا از برجام
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر