کد خبر: 1000707 A

بابایی کارنامی در گفت‌وگو با ایلنا خبر داد؛

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی از رای مثبت این کمیسیون در خصوص برخورداری بازنشستگان شاغل در مناطق عملیاتی از مزایای قانون جامع ایثارگران خبر داد.

علی بابایی کارنامی در گفت‌ و گو با خبرنگار ایلنا، درباره جلسه امروز کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، گفت:  دستور کار اول کمیسیون اجتماعی ادامه بررسی جزئیات طرح مدیریت تعارض منافع بود که نمایندگان نظرات موافق و مخالف خودشان را در این خصوص بیان کرده و سپس  ۳ بند دیگر از این طرح و مواد ۴ الی ۵ آن تصویب شد.

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس شورای گفت: دستور کار دوم کمیسیون اجتماعی مجلس تعیین تکلیف استفساریه بند «ج» ماده ۱۱۲ قانون برنامه پنج ساله ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران بود که مورد بررسی و ارزیابی نمایندگان قرار گرفت.

وی ادامه داد:در این استفساریه آمده است که آیا منظور از شاغلان مناطق عملیاتی دفاع مقدس موضوع بند «ج» ماده (۱۱۲) قانون برنامه پنجساله ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران مصوب  ۱۴/۱۲/۱۳۹۵، شاغلانی هستند که در طول دوران دفاع مقدس (از ۳۱/۶/۱۳۵۹ تا ۲۷/۴/۱۳۶۷) در آن مناطق مشغول به کار بوده و همچنین افرادی که در حال حاضر نیز در مناطق جنگی مشغول به فعالیت هستند، که پاسخ کمیسیون به آن آری بود.

بابایی کارنامی تاکید کرد: استفساریه بند «ج» ماده (۱۱۲) قانون برنامه ششم هم شامل شاغلان دفاع مقدس و هم شاغلان فعلی در مناطق جنگی می‌شود و باید برای هر دو گروه اجرا شود. معتقدیم با اجرای این بند دغدغه افرادی که در دوران دفاع مقدس در منطق جنگی حضور داشته اند نیز رفع می‌شود. 

 

کمیسیون اجتماعی علی بابایی کارنامی قانون جامع ایثارگران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر