کد خبر: 246938 A

آیت‌الله هاشمی:

در عصری که هر روز شاهد افزایش شاهراه‌های اطلاعاتی و ارتباطی هستیم و نمی‌توانیم و نباید جلوی ورود آنها را بگیریم این معلمان هستند که باید همسو با جامعه و با شیوه‌ی صحیح و اصولی، دانش آموزان و دانشجویان را آگاه سازند.

رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام با تاکید براینکه معلمان را باید متناسب با نیاز روز کشور آموزش دهیم‏‌، گفت: نحوه‌ی تعلیم و تربیت دانش آموزان متناسب با شرایط روز نیز تغییر کرده است.

به گزارش ایلنا، آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در دیدار شرکت‌کنندگان در گردهمایی سالانه سازمان سما دانشگاه آزاد اسلامی با تبریک ولادت امام حسن عسگری(ع) گفت: سازمان سما مجموعه‌ای از دانش آموزان در سنین ابتدایی تا دانشجویان را در اختیار دارد که اهمیت و حساسیت فعالیت‌های این سازمان را دو چندان می‌کند.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با تقدیر از مسؤولین اسبق دانشگاه آزاد اسلامی و سازمان سما در ایجاد و گسترش کمی و کیفی فعالیت‌های این سازمان اظهار داشت: خوشبختانه اساسانامه جدید سازمان سما متناسب با نیاز امروز جامعه در هیأت امنای مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی به تصویب رسیده است که باعثمی‌شود کارها کیفی‌تر از گذشته انجام شود.

رئیس هیأت مؤسس و هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی با تشریح و قیاس شرایط گذشته و حال دانش‌آموزان و دانشجویان در کشور گفت: در شرایطی که جوانان و حتی نوجوانان با انواع و اقسام وسایل ارتباط جمعی به خصوص در فضای مجازی روبرو هستند، قطعاً نحوه‌ی تعلیم و تربیت آنها متناسب با شرایط روز تغییر کرده که باید برنامه‌ریزی‌های آموزشی و تربیتی نیز بر مبنای شرایط جدید انجام شود.

وی خطاب به مسؤولان و مدیران سازمان سما دانشگاه آزاد اسلامی و با تأکید بر اهمیت به روز شدن معلمان مدرسه و اساتید دانشگاه افزود: در عصری که هر روز شاهد افزایش شاهراه‌های اطلاعاتی و ارتباطی هستیم و نمی‌توانیم و نباید جلوی ورود آنها را بگیریم این معلمان هستند که باید همسو با جامعه و با شیوه‌ی صحیح و اصولی، دانش آموزان و دانشجویان را آگاه سازند.

رئیس هیأت مؤسس و هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی اظهار داشت: باید معلمان را متناسب با نیاز روز کشور آموزش دهیم.

هاشمی رفسنجانی با بیان اینکه آموزش و پرورش بسیار حساس و تحول‌پذیر است، خاطر نشان کرد: باید متولیان این امر افراد معتقد، متخصص، متعهد و آگاه به مسایل روز کشور باشند و مهارت‌ها و توانایی‌های خود را افزایش دهند.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به وجود ۶۱ هزار دانش‌آموز و ۱۲۰ هزار دانشجو در سازمان سما دانشگاه آزاد اسلامی گفت: سرمایه‌ی بسیار بزرگ و ارزشمندی در این سازمان نهفته است که دارای استعدادهای گوناگون هستند که اگر بروز پیدا کنند، شاهد پیشرفت چشمگیر کشور خواهیم بود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با گرامیداشت دهه مبارک فجر گفت: دهه‌ی فجر دهه‌ی مهم تاریخی کشور است که مردم با قیام خودجوش توانستند بعد از هزاران سال رژیم شاهنشاهی را شکست دهند.

هاشمی رفسنجانی افزود: امیدوارم این انقلاب به تمام اهداف خود دست یابد و به نسل‌های بعد منتقل شود.

در ابتدای این مراسم، حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر قلی زاده معاون دانشگاه آزاد اسلامی و رئیس سازمان سما گفت: این سازمان دارای ۶۲۱ مدرسه، ۱۱۵ دانشکده، ۶۱ هزار دانش‌آموز، ۱۲۰ هزار دانشجو، ۴۱۰ عضو هیأت علمی، ۱۱ هزار استاد حق التدریس است.

وی با بیان این‌که سازمان سما به مرکز مهارت محوری دانشگاه آزاد اسلامی تبدیل شده است، افزود: ایجاد مدارس دو زبانه و بین‌المللی، تمرکز زدایی، تأسیس ۳۷ مدرسه تخصصی ورزش از جمله فعالیت‌های این سازمان است.

در ادامه آقایان حاجی‌زاده معاون آموزشی و پژوهشی سازمان سما و شاه حسینی رییس شورای سیاستگذاری سما در استان تهران به بیان دیدگاه‌ها و نظرات خویش پرداختند.

آیت الله هاشمی رفسنجانی استان تهران جامعه دانش آموزان دانش آموزان و دانشجویان دانشجو رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام فضای مجازی مجمع تشخیص مصلحت نظام مدرسه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر