کد خبر: 223885 A

علیزاده طباطبایی در گفت‌وگو با ایلنا:

اتهام غنچه قوامی فعالیت تبلیغاتی علیه نظام بود / موکل بنده فعالیت‌‌هایی را در فضای مجازی داشت که متاسفانه جوانان ما از این قبیل فعالیت‌ها زیاد دارند در حالیکه این اقدامات اشتباه است و در قانون هم جرم‌انگاری شده است اما بیش‌تر جوانان از این موضوع اطلاع ندارند.

وکیل غنچه قوامی گفت: اتهام غنچه قوامی فعالیت تبلیغاتی علیه نظام بود اما چون دادگاه غیرعلنی بود نمی‌توانم عین اقداماتی را که منجر به صدور این کیفرخواست شد، توضیح بدهم. اتهامی هم جز این نداشت اما متاسفانه رسانه‌ای شدن پرونده او و تبلیغات گسترده‌ای که در سطح بین‌المللی صورت گرفت، به ضرر وی تمام شد.

سید محمود علیزاده طباطبایی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، با اشاره به جزئیات پرونده غنچه قوامی عنوان کرد: از نظر من غنچه قوامی اصلا در این حد نبود که پرونده او تا این حد بزرگ و بین‌المللی شود.

وی با بیان اینکه اتهام غنچه قوانی اصلا در ارتباط با بازی والیبال نبود، گفت: متاسفانه در برخی رسانه‌ها تلاش شد که این موضوع به هم مرتبط شود. موکل بنده فعالیت‌‌هایی را در فضای مجازی داشت که متاسفانه جوانان ما از این قبیل فعالیت‌ها زیاد دارند در حالیکه این اقدامات اشتباه است و در قانون هم جرم‌انگاری شده است اما بیش‌تر جوانان از این موضوع اطلاع ندارند.

وکیل غنچه قوامی با اشاره به اظهارات موکل خود در جلسه دادگاه یادآور شد: غنچه قوامی در دادگاه گفت " من اشتباهاتم را پذیرفته‌ام و وطن‌فروش نیستم و از کسانی که از اعدام و خفقان در ایران می‌گویند متنفرم آنها تنها می‌خواهند جایزه حقوق بشر بگیرند من مشکلات کشورم را به خارجی‌ها منتقل نمی‌کنم ".

وی افزود: اتهام غنچه قوامی فعالیت تبلیغاتی علیه نظام بود اما چون دادگاه غیرعلنی بود نمی‌توانم عین اقداماتی را که منجر به صدور این کیفرخواست شد، توضیح بدهم. اتهامی هم جز این نداشت اما متاسفانه رسانه‌ای شدن پرونده او و تبلیغات گسترده‌ای که در سطح بین‌المللی صورت گرفت، به ضرر وی تمام شد.

علیزاده طباطبایی با اشاره به اینکه گفته می‌شود حکم قوامی هنوز صادر نشده است، عنوان کرد: اگر بنده می‌گویم که حکم موکلم صادر شده است مستند به جلسه دادگاهی است که در آن حضور داشتم و در آن ختم رسیدگی اعلام شد و اگر اتهام جدیدی مطرح است باید پرونده جدیدی تشکیل شود.

وی گفت: اینکه گفته شده به اتهامات قوامی یکجا رسیدگی می‌شود حسن نیت قوه قضاییه را نشان می‌دهد چون حکم قوامی هنوز به ما ابلاغ نشده است نه بنده و نه موکلم از دلایل جدید برای اتهام او خبر نداریم و منتظریم که دلایل جدید به بازپرس ارائه شود و به موکلم دلایل اتهام تفهیم شود.

علیزاده طباطبایی افزود: غنچه قوامی پس از تماشای بازی والیبال در مقابل استادیوم بازداشت شده اما اتهام او ربطی به بازی والیبال ندارد.

وی افزود: متاسفانه برخی به اشتباه عنوان می‌کنند که قوامی ماموریتی برای بازی والیبال داشته در صورتی که اینگونه نیست اتهام او در کیفرخواست فعالیت‌های تبلیغاتی علیه نظام است که ارتباطی به بازی والیبال ندارد و وقتی هم که قوه قضاییه بررسی کرده متوجه شده که چنین ادعاهایی صحت ندارد.

وکیل غنچه قوامی تاکید کرد: اگر چه عنوان شده حکم موکل بنده صادر نشده اما حداقل ده شاهد داریم که ثابت می‌کند این حکم صادر شده است. ضمن اینکه حکم صادر شده را نیز به من نشان داده‌اند از همه این‌ها گذشته صورت جلسه را که نمی‌توان انکار کرد در این صورت‌جلسه که به امضای بنده و موکلم رسید، ختم دادرسی اعلام شد و هفته پس از آن باید رای صادر می‌شد.

علیزاده طباطبایی یادآور شد: با اعتراض موکلم و درخواست ما برای انتقال قوامی از یک بند به بند دیگر او را هفته گذشته از اوین به زندان قرچک منتقل کردند. البته درخواست ما بود که قوامی منتقل شود، اما هدف ما جایی بود که مناسب حال او باشد.

وی عنوان کرد: هم اکنون پرونده به دادسرا برگشته و آنها عنوان می‌کنند که دلایل جدیدی پیدا کرده‌اند اما در آخرین تماس‌هایی که مادر قوامی با او داشت، دلیل جدیدی به موکل بنده نیز تفهیم نشده است.

غنچه قوامی علیزاده طباطبایی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر