کد خبر: 189495 A

سید احمد خاتمی در خطبه‌های نماز جمعه:

ضدیت با اسرائیل محور وحدت ملت ما است / اگر حمایت ایران نبود رپیم صیهونیستی غزه را اشغال کرده بود / نتانیاهو به همراه همکار جنایتکارش کری به دنبال راضی کردن مقاومت برای یک آتش بس جنایتکارانه هستند / اردوگاه رژیم صهیونیستی، آمریکای جنایتکار، انگلیس خبیثو آلمان جنایتکار است که صریحا می‌گویند

خطیب موقت نماز جمعه تهران از حضور مردم روزده‌دار درراهپیمایی روز قدس تشکر کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، حجت الاسلام سید احمد خاتمی در خطبه های نماز جمعه این هفته تهران بااشاره به راهپیمایی باشکوه روز قدس گفت: امروز با راهپیمایی با شکوهتان عمل صالح بزرگی را رقم زدید و گام‌هایتان، گام‌هایی است که دشمنانتان را به خشم آورده و به خشم می آورد.
وی با بیان اینکه مبنای حمایت از مظلوم از مبانی مهم راهپیمایی روز قدس است، اظهار داشت: روز قدس یادگار امام خمینی است که هم ریشه قرآنی و هم ریشه روایی وهم ریشه در کلمات معصومین دارد.

وی با بیان اینکه فریاد مرگ بر اسرائیل عبادت است، تصریح کرد: رژیم صهیونیستی یک رژیم آدم‌کش، کودک‌کش و ضد انسانی است.

خطیب موقت نماز جمعه تهران با تاکید براینکه از مصادیق بارز تقوا، نصرت و یاری مظلومان است، یادآور شد: امام علی(ع) می‌فرمایند بهترین عدالت یاری دادن ستمدیده است و به امید آنکه ملت ایران در این سنگر باقی بماند.

خاتمی با بیان اینکه ضدیت با اسرائیل محور وحدت ملت ما است، تاکید کرد: در این راهپیمایی مراجع بیانیه دادند، روسای سه قوه از مردم دعوت کردند. احزاب و شخصیت‌ها با هر سلیقه‌ای با یکدیگر متحد بودند و بیانیه صادر کردند و این خط و راه ملت ایران است.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم ادامه داد: آنهایی که در فتنه ۸۸ و در روز قدس شعار «نه غزه؛ نه لبنان؛ جانم فدای ایران» را سردادند جماعت بریده از ملت بودند و اگر فکرشان الان نیز همین باشد همچنان بریده از ملت هستند و من شعار امروز ملت ایران را تکرار می کنم؛ «هم غزه هم لبنان، جانم فدای اسلام»

وی با اشاره به حمایت امام(ره) از فلسطین در سال‌های پیش از انقلاب ابراز داشت: امام این افتخار را دارد که از پیشگامان حمایت از فلسطین بودند و در زمان طاغوت که فریاد حمایت از فلسطین بر نمی‌خواست ایشان فریاد زدند و نگذاشتند فلسطین فراموش شود و پس از انقلاب روز قدس را اعلام کردند واین در حالی است که استکبار می‌خواست مسئله فلسطین را مسئله عربی کند که امام آن را مسئله جهانی و اسلامی کرد و ایران همواره کانون حمایت از اسلام و مردم مظلوم فلسطین بوده و جانشین خلف امام، آیت الله خامنه‌ای نیز همین راه را دنبال کردند.

عضو هیات رئیسه مجلس خبرگان رهبری افزود: ایران سربلند است که امروز حمایتش حمایتی همه جانبه است و به گفته معاون جهاد اسلامی گروه‌های مقاومت از نان تا فشنگ‌شان را مدیون ایران هستند و اگر حمایت ایران نبود آنها غزه را اشغال کرده بودند و معاون وزیر جنگ اسرائیل گفته بود دستور اشغال غزه صادر شده بود و زمین‌گیر شدن آنها نشان‌گر ادای دین ایران است.

خاتمی با بیان اینکه اسرائیل در به در به دنبال آتش بس است، عنوان کرد: آنها در این ۱۸ روز، وحشی‌گری کردند و فوق تصور بشر آدم کشتند ولی نتانیاهو به همراه همکار جنایتکارش کری به دنبال راضی کردن مقاومت برای یک آتش بس جنایتکارانه هستند و می‌خواهند از گرداب خارج شوند ولی گروه‌های مقاومت از حداکثر شعور برخوردارند و می‌گویند پس حق مقاومت چه می‌شود.

خطیب موقت نماز جمعه این هفته تهران با اشاره به محاصره غزه گفت: گروه‌های مقاومت می‌گویند محاصره باید پایان یابند و اسرا آزاد شوند، ولی تاکنون شاهد وحشی‌گری رژیم صهیونیستی و عجزشان بوده‌ایم.

وی با یادآوری جنایات رژیم صهیونیستی از ۶۶ سال پیش تاکنون اظهار داشت: رژیم صهیونیستی فقط با وحشی‌گری وآدم‌کشی کارش را پیش برده است و تاکنون در این ۶۶ سال ۲۷ بار جنایت کرده ولی جنایت اخیر ۱۸ روزه‌شان تا دو ساعت قبل منجر به شهادت ۸۰۴ نفر، که ۹۰ درصدشان غیر نظامی و ۵۰۰ کودک بوده شده و موجبات ۴هزار و ۵۰۰ تا ۵ هزار مجروح و تخریب هزار و ۲۰۰ واحد مسکونی به شکل کامل و۱۲۰ هزار آواره و ۸۰۰ واحد عمومی مانند بیمارستان و مدرسه شده و ۲۸ مسجد را هم ویران کرده‌اند و ۸۰۰هزار حمله انجام داده اند.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم اضافه کرد: امام فرمودند اسرائیل باید از صحنه روزگار محو شود و این اقلیت گرگ‌صفت راه علاجی جز نابودی ندارد و مثال این‌ها مثال سگ هار است که البته خود موشه‌دایان این را گفته بود و کارشناسی گفته بود اگر این سگ هار پای ایران را بگیرد، ایران هم این سگ هار و حامیانش را ادب می‌کند.

خاتمی با بیان اینکه نابودی رژیم صهیونیستی به معنای نابودی یهودیان منطقه نیست، یادآور شد: همانطور که مقام معظم رهبری گفته‌اند اسرائیل باید نابود شود و رژیمی با رفراندوم و انتخابات بر سر کار بیاید و شعار ما «هر فلسطینی، یک رای است».

عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه مقاومت تنها راه علاج است، تاکید کرد: منظور از مقاومت، مقاومت مسلحانه‌ای است که تل آویو را به شهر اشباح تبدیل کرده و باید دانست که رژیم صهیونیستی مذاکره و قرارداد را نمی‌فهمد و عزت مردم فلسطین از مقاومت می‌گذرد و کرانه باختری هم باید مانند غزه مسلح شوند تا این ژیم سیاه جهنمی را از پای درآورند که البته پایان آن آغاز گردیده است.

وی درباره اردوگاه رژیم صهیونیستی خاطرنشان کرد: اردوگاه رژیم صهیونیستی، آمریکای جنایتکار، انگلیس خبیثو آلمان جنایتکار است که صریحا می‌گویند ما از آدم‌کشی و کودک‌کشی اسرائیل حمایت می‌کنیم که این سیمای واقعی آنهاست و آنهایی که چهره آمریکا را بزک کرده و صلح‌طلب نشان می‌دهند، دروغ می‌گویند و خیانت می‌کنند چرا که آمریکا حقوق بشر نمی‌فهمد و فقط تروریسم را می‌فهمد.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با اشاره به سکوت مجامع بین المللی نسبت به جنایات و حملات اخیر رژیم صهیونیستی علیه مردم مظلوم غزه یادآور شد: طلب رسوایی افتضاح سازمان‌های بین المللی، اتحادیه عرب، سازمان کنفرانس اسلامی و سران مرتجع عربی در حادثه جانسوز غزه نواخته شده است. دبیر کل سازمان ملل متحد طوری حرف می‌زند که گویی حنجره نتانیاهو را قرض گرفته است.

خاتمی افزود: سازمان کنفرانس اسلامی که فقط اسمش اسلامی است، مگر غزه مسلمان نیست؟ اتحادیه عرب، مگر غزه عرب نیست؟ غیرت اسلامی و عربی‌تان کجا رفته است؟ سران مرتجع منطقه کجای کارند؟ چرا آنها آرام گرفته‌اند؟ البته وجدان بین‌المللی بیدار شده است و راهپیمایی می‌کنند البته این کافی نیست بلکه آنها باید به دولت‌هایشان فشار آورند تا دولت‌ها کمک به اسرائیل را قطع کنند.

خطیب موقت نماز جمعه تهران با اشاره به فعالیت‌های گروهک‌های تکفیری تروریستی ابراز داشت: من قبلا گفته بودم گروهک‌های تکفیری با هر نامی، عروسک‌های کوکی دنیای استکبارند. شما که دم از اسلام می‌زنید و به دشمنان اسلام کمک می‌کنید، به مسلمانان غزه حمله شده ولی چرا به کمک آنها نمی‌روید؟ داعش بیان کرده راهپیمایی روز قدس حرام است و هر که به این راهپیمایی برود مجازات می‌شود و این نشاندهنده این است که این گروهک‌های تکفیری دست‌نشانده اسرائیل هستند و البته ابوبکر البغدادی رئیس گروهک تروریستی داعش یک‌سال توسط موساد آموزش دیده و موساد است که آنها را به جان مسلمانان انداخته است.

وی در ادامه با اشاره به ۵ مرداد، اولین سالگرد نماز جمعه تهران تصریح کرد: نماز جمعه کارآمدیش را نشان داده و از برکات انقلاب اسلامی بوده است و کانون بسیج نیرو و حمایت‌های مردمی و بصیرت‌افزایی بوده است.

عضو هیات رئیسه مجلس خبرگان رهبری با سرمایه دانستن نمازجمعه خطاب به برخی از منتقدان نمازجمعه عنوان کرد: کسانی که نماز جمعه را می‌کوبند، فکر نکنند که کار درستی می‌کنند. این سرمایه‌سوزی است و نباید با استکبار همراه شد.

خاتمی با اشاره به سالگرد عملیات مرصاد نیز عمل کرد: صدام می‌خواست آنچه در ۸ سال جنگ به دست نیاورده بود به دست منافقین بدست آورد ولی ناکام ماند و سلام خدا به رزمندگان اسلام و شهدای دفاع مقدس و ننگ بر دشمنان اسلام و منافقین.
عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به تمدید مذاکرات ایران با ۱ + ۵ گفت: دیپلمات‌های ما نهایت تلاش‌شان را کرده‌اند و ۱ + ۵ اگر به فکر باج گرفتن از امت مسلمان ایران هستید، کور خواهید ماند.

وی اضافه کرد: شما نمی‌توانید با زیاده‌خواهی‌هایتان از ملت ایران باج بگیرید چراکه نه دیپلمات‌های ما زیر بار زورویی می‌روند و نه ملت اجازه زیاده‌خواهی را می‌دهد. ۱ + ۵ در حادثه غزه چهره خونخوارش را نشان داد و باید بگویم که اینها زورگو و قلدرند و ملت ایران نشان داده با مقاومت و ایستادگی حقش را می‌گیرد.

عضو جامعه مدرسین حوزه علیه قم با اشاره به طرح تجلیل و تکریم زن در محیط کار تاکید کرد: این اقدامی خداپسندانه و مطابق غیرت و قانون است. در بخشی از مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی به این مسئله اشاره شده است و ما شاهد هجمه رسانه‌های بیگانه و ضدانقلاب هستیم و من از مسئولان شهرداری می‌خواهم تحت تاثیر این تبلیغات قرار نگیرند و دیگر مسئولان هم از این طرح الگو بگیرند.

آلمان انگلیس ایران خطبه های نماز جمعه رژیم صهیونیستی روز قدس غزه ملت نتانیاهو خاتمی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر