کد خبر: 182443 A

ترقی در گفت‌وگو با ایلنا:

اگر تصور کنیم با تغییر هر دولتی و جابجایی قدرت زمینه براندازی آن فراهم می‌شود، دچار اشتباه شدیم و بی‌انصافی نسبت به کشور کرده‌ایم.

عضو حزب موتلفه اسلامی تاکید کرد: تهمت زدن به دولتمردان موجب سلب اعتماد مردم می‌شود. همه ما باید در بیان این مسائل از تریبونی که در اختیارمان قرار گرفته است، پرهیز کنیم و اجازه ندهیم اظهارات ما بهانه‌ای برای دشمن شود.

حمیدرضا ترقی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، در خصوص اظهارات برخی از نمایندگان مجلس علیه رئیس جمهور و دولت یازدهم گفت: رهبری بارها در فرمایشات خود چارچوب کنش‌های سیاسی را در جامعه مشخص کرده‌اند بر همین اساس ما باید به گونه‌ای عمل کنیم که به وحدت اسلامی در برابر دشمنان جمهوری اسلامی آسیبی نرسد.

وی با تاکید بر ضرورت حفظ وحدت میان مسئولان و مردم گفت: همه مسئولان نیز باید در خط ولایت و اصول انقلاب اسلامی حرکت خود را تنظیم کنند. البته ممکن است در روند دستیابی به اهداف انقلاب اسلامی در امر قانون‌گذاری، اجرا و قضا ضعف‌هایی وجود داشته باشد که باید با انگشت تدبیر و نگاه دلسوزانه و نقد منصفانه مورد دقت و بررسی قرار گیرد.

ترقی با اشاره به اظهارات یکی از نمایندگان مبنی بر اینکه اعتدال رمز براندازی نظام است، گفت: من معتقدم نظام اسلامی ما در شرایطی قرار دارد که اگر تصور کنیم با تغییر هر دولتی و جابجایی قدرت زمینه براندازی آن فراهم می‌شود، دچار اشتباه شدیم و بی‌انصافی نسبت به کشور کرده‌ایم.

وی افزود: اینگونه نیست که یک جریان سیاسی وارد قدرت شود و بتواند نقشی را در جهت براندازی نظام جمهوری اسلامی ایفا کند. ما باید در نوع برخوردها و قضاوت‌های خود بیشتر دقت کنیم.

ترقی با تاکید بر اینکه تهمت زدن به دولتمردان موجب سلب اعتماد مردم به مسئولان و تشویش اذهان عمومی می‌شود، گفت: علاوه بر این وارد کردن این اتهامات خلاف مصالح ملی است. بنابراین همه ما باید در بیان این مسائل از تریبونی که در اختیارمان قرار گرفته است، پرهیز کنیم و اجازه ندهیم اظهارات ما بهانه‌ای برای دشمن شود و از اختلاف و دوگانگی در کشور به نفع خود استفاده کنیم.

این عضو حزب موتلفه اسلامی تاکید کرد: البته بنده آن نماینده مجلس را فردی پردغدغه و دلسوز نسبت به مسائل می‌دانم، اما به نظر می‌رسد که بهتر بود این موضع‌گیری بر اساس خردجمعی انجام می‌شد تا ابعاد آن مورد سوءاستفاده دشمن قرار نگیرد.

انقلاب اسلامی جامعه جمهوری اسلامی حزب موتلفه اسلامی دولت رئیس جمهور قانون نظام اسلامی نظام جمهوری اسلامی نمایندگان مجلس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر