کد خبر: 149377 A

این رزمایش به صورت همزمان در شش استان تهران، قم، سمنان، خراسان شمالی، خراسان رضوی و خراسان رضوی با فراخوان و اعلام آماده‏باش به گردان‏های بیت‏ المقدس و کوثر برگزار می‌شود

رزمایش دو روزه الی بیت‏المقدس با رمز «محمد رسول ‏الله» و به صورت همزمان در شش استان تهران، قم، سمنان، خراسان شمالی، خراسان رضوی و خراسان رضوی با فراخوان و اعلام آماده‏ باش به گردان‏های بیت‏ المقدس و کوثر آغاز شد.

به گزارش ایلنا، رزمایش «الی بیت ‏المقدس» همزمان در استان‌های دیگر در استان سمنان در روزهای هشتم و نهم اسفند در اردوگاه قدس و مناطق عمومی و اردوگاه‏های شهرستان‏های استان برگزار می‌شود.

رزمایش «الی بیت‏ المقدس» به صورت متمرکز زمانی و غیرمتمرکز مکانی در هشت شهرستان مهدیشهر، سمنان، گرمسار، دامغان، آرادان، شاهرود، میامی و سرخه برگزار می‌‏ شود.

مرحله دوم سلسله رزمایش‏های الی بیت‏ المقدس ۴۸ ساعته ناحیه ‏ای با رعایت اصول پدافندی غیرعامل منطقه‏ای با اجرای عملیات دفاع از کوی و برزن و ۲۴ ساعت گردان‏های کوثر با اجرای عملیات مقابله با اغتشاشات، امداد و نجات در استان سمنان برگزار می‌‏شود.

این رزمایش به صورت همزمان در شش استان تهران، قم، سمنان، خراسان شمالی، خراسان رضوی و خراسان رضوی با فراخوان و اعلام آماده‏باش به گردان‏های بیت‏ المقدس و کوثر برگزار می‌شود.

هدف از انجام سلسله رزمایش‌های الی بیت‏ المقدس به صورت سالانه در سطح بسیج سراسر کشور تقویت توان سخت، نیمه سخت و نرم بسیجیان است.

این رزمایش‏‌ها با هدف ایجاد و افزایش مهارت‏های عمومی ارکان و اجزای گردان‏های بیت ‏المقدس و کوثر متناسب با مأموریت‏‌ها و به منظور یادآوری و بازآموزی آموزش‏‌ها برای ارکان گردان‏‌ها، افزایش توان و آمادگی‏های رزمی بسیجیان، روحیه ایثارگری و همچنین حفظ و انسجام گردان‏‌ها اجرا می‌شود.

در این رزمایش، برنامه‌های تاکتیک‏های تاخت، هلی برن، ضد هلی برن، پدافند دورادور، مقابله با اغتشاشات و ناآرامی‏‌ها، امداد و نجات، پدافند غیرعامل، راهپیمایی‌های تاکتیکی شبانه، کنترل معابر اصولی، دفاع از مراکز حساس با رعایت اصول پدافند غیرعامل پیش بینی شده است.

در اولین روز رزمایش برنامه‌ها و کلاس‌های آموزشی برگزار می‌شود و روز دوم، صبحگاه مشترک در تمام شهرستان‌ها برگزار می‌شود.

در این رزمایش، گردان‌های بیت المقدس، عاشورا و امام علی(ع) حضور دارند و گردان بیت‏ المقدس، امام علی(ع) و کوثر در رزمایش شرکت می‌‏ کنند و گردان‌های عاشورا، الزهرا(س) و امام حسین(ع) در صبح‏گاه مشترک در روز همایش حضور دارند.

آماده باش استان تهران امداد و نجات بسیج خراسان رضوی خراسان شمالی قم کلاس های آموزشی سمنان فراخوان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر