کد خبر: 248715 A

سفیر ایران در مسکو خبر داد:

با تمهیدات صورت گرفته و اقدامات انجام شده از سوی بانک ملی جمهوری اسلامی ایران، هم اکنون انتقال پول میان روسیه و ایران از طریق بانک میربیزنس در مسکو و صرافی بانک ملی در تهران به هر میزان ممکن است.

سفیر ایران در مسکو در دیدار با گروهی از تولیدکنندگان ایرانی در مسکو اعلام کرد: در حالی که پیش از این از تعرفه بالا، دشواری انتقال پول و سختی دریافت روادید به عنوان سه مشکل اساسی در روابط تجاری و اقتصادی ایران و روسیه ذکر می‌شد با اقدامات صورت گرفته در چند ماهه اخیر هم اکنون اخبار خوبی در این زمینه وجود دارد.

به گزارش ایلنا، مهدی سنایی سفیر ایران در روسیه در صفحه فیس بوک خود نوشت: با تمهیدات صورت گرفته و اقدامات انجام شده از سوی بانک ملی جمهوری اسلامی ایران، هم اکنون انتقال پول میان روسیه و ایران از طریق بانک میربیزنس در مسکو و صرافی بانک ملی در تهران به هر میزان ممکن است.

وی هم‌چنین گفت: وزارت صنعت و تجارت مکاتبات لازم و گفت‌وگو با اتحادیه اقتصادی اروپا را برای کاهش قابل توجه تعرفه‌ها میان دو کشور آغاز کرده و امید می‌رود در سال آینده شاهد امضای موافقت نامه میان طرفین باشیم.

سنایی افزود: با توجه به اینکه روسیه جز با کشورهای مشترک المنافع تعرفه ترجیحی ندارد در حال حاضر تنها راه استفاده از تعرفه پایین استفاده از کشورهایی مانند ارمنستان، آذربایجان و قزاقستان به عنوان واسطه صادرات به روسیه است.

سفیر ایران در مسکو ادامه داد: در سال ۱۳۹۴ تفاهمنامه جدید کنسولی میان ایران و روسیه امضاء خواهد شد که به میزان زیادی دریافت روادید برای تجار و گردشگران تسهیل خواهد شد.

ارمنستان ایران ایران و روسیه پول تجارت جمهوری اسلامی ایران روسیه فیس بوک قزاقستان مسکو
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر