کد خبر: 240229 A

سفیر ایران در عمان خبر داد:

سفیر ایران در عمان با تاکید بر گسترش هرچه بیشتر روابط تهران - مسقط از انجام مذاکرات برای لغو روادید میان دو کشور خبر داد.

سفیر ایران در عمان با تاکید بر گسترش هرچه بیشتر روابط تهران - مسقط از انجام مذاکرات برای لغو روادید میان دو کشور خبر داد.

به گزارش ایلنا، به نقل از پایگاه خبری گلف نیوز، علی اکبر سیبویه سفیر ایران در عمان گفت: روابط ایران و عمان بسیار خوب است و هیچ مسئله ای در سطوح اقتصادی، تجاری و سیاسی نمی تواند روابط دو کشور را خدشه‌دار کند.

وی با اشاره به روابط رو به گسترش ایران و عمان گفت: دو کشور برای لغو روادید و توسعه مناسبات تجاری با یکدیگر گفت‌و‌گو می‌کنند.

سفیر ایران در عمان با اشاره به مذاکرات هسته‌ای ایران و ۱ + ۵ بر نقش سلطان قابوس بن سعید سلطان عمان تاکید کرد.

وی که پیش از افتتاح نمایشگاه تجاری عمان - ایران در جمع خبرنگاران گفت‌و‌گو می کرد، گفت: در طول دو سال گذشته روابط دو کشور بسیار گسترش یافته و اکنون حجم مبادلات اقتصادی و تجاری میان دو کشور بیش از یک میلیارد دلار است. همچنین توافق نامه خط لوله گاز میان دو کشور به زودی پس از انجام کارهای مقدماتی توسط کمیته های فنی اجرا می‌شود.

نمایشگاه تجاری ایران - عمان از روز سه شنبه به مدت پنج روز آغاز به کار کرده است. در این نمایشگاه ۱۰۰شرکت ایرانی شرکت می‌کنند که از استان‌های مختلف ایران حضور یافته‌اند.

استان های مختلف ایران دلار عمان گاز مذاکرات هسته ای ایران تهران سفیر روادید لغو
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر