کد خبر: 211129 A

در حاشیه این سمینار نمایشگاهی از عکس و پوستر از مراکز دیدنی و جاذبه های گردشگری ایران تهیه شده توسط شرکت درخت زندگی به همراه آثاری از فرهنگ و هنر و تمدن ایرانی بود که مورد استقبال بازدیدکنندگان قرار گرفت

سمینار آشنایی با ایران توسط رایزنی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران با مشارکت شرکت درخت زندگی در توکیو برگزار شد.

به گزارش ایلنا، در این مراسم که در عصر روز یکشنبه ۱۳ مهرماه ۱۳۹۳ در سالن فردوسی سفارت جمهوری اسلامی ایران در توکیو با مشارکت رایزنی فرهنگی سفارت کشورمان و شرکت درخت زندگی تشکیل شده بود، علاوه بر رایزن فرهنگی و جمعی از مسئولین شرکت درخت زندگی، بیش از ۱۵۰ نفر از شهروندان ژاپنی و علاقمندان به فرهنگ و تمدن ایران زمین نیز حضور داشتند.

یوسفی در آغاز این مراسم ضمن خیر مقدم به حاضرین و تقدیر و تشکر از مسئولین شرکت درخت زندگی، طی سخنانی به به ظرفیتهای موجود در اشتراکات فرهنگی دو ملت و دو کشور جهت توسعه مناسبات در حوزه های مختلف اشاره کرد. وی در ادامه با تجلیل از جایگاه دانشمند و طبیب برجسته ایرانی استاد ابوعلی سینا، به خدمات ارزنده این استاد در عرصه علوم پزشکی و طب سنتی و گیاهان دارویی پرداخت.

کائورو ساساکی مسئول فرهنگی شرکت درخت زندگی، در این سمینار با استفاده از پخش فیلم و اجرای پاورپوینت در دو بخش مجزا به ارائه یافته های علمی و فرهنگی خود، در خصوص خاصیت و کاربرد دارویی یکی از گیاهان دارویی ایران " گل محمدی " و نحوه تهیه گلاب و مصارف آن مطالبی را ارائه نمود و در بخش دیگر " زندگی نامه حکیم ابوعلی سینا در همدان و تاثیر جهانی کتاب قانون در دنیای پزشکی " را تشریح کرد وی در پایان به معرفی مکانهای دیدندی و باستانی جاذبه های گردشگری و صنایع دستی ایران پرداخت که مورد استقبال شرکت کنندگان در سمینار و علاقمندان فرهنگ ایران قرار گرفت.

ساساکی گفت حاصل یافته های علمی و فرهنگی خود را با مطالعه و سفر ده روزه به شهرهای مختلف ایران و بازدید از مزارع کاشت گل محمدی، کارگاه های گلاب گیری قمصر و نیاسر، کارخانجات تهیه اسانس های گیاهی و دیدار از مراکز درمانی و آموزشی طب سنتی، مراکز حجامت و ماساژدهی و حضور در بنیاد بوعلی سینا در همدان و همچنین بازدید ازمکانهای تاریخی و سنتی و جاذبه های گردشگری تهیه نموده است.

مسئول فرهنگی شرکت درخت زندگی با اهمیت به موضوع طبیعت گردشگری و وجود گونه های متعدد داروهای گیاهی و نقش این طبیب ارزشمند ایرانی در عرصه پزشکی اعلام کرد که دستاورد سفر خود را در مجله ای با تیراز ۱۰۰۰۰۰ جلد به چاپ رسانده و در ۱۴ نقطه مختلف ژاپن سمینار و کارگاه های علمی برگزار نموده است و تلاش خواهد کرد به منظور ارائه بهتر ایران، نمایشگاه های مختلف فرهنگی و تجاری برگزار نماید.

در پایان این سمینار به به پنج نفر از کسانی حاضرین که به سئوالهای موضوع بحثسمینار پاسخ صحیح دادند، به قیدقرعه گلاب ایرانی اهدا شد.

در حاشیه این سمینار نمایشگاهی از عکس و پوستر از مراکز دیدنی و جاذبه های گردشگری ایران تهیه شده توسط شرکت درخت زندگی به همراه آثاری از فرهنگ و هنر و تمدن ایرانی بود که مورد استقبال بازدیدکنندگان قرار گرفت

شرکت درخت زندگی در سال ۱۹۶۷ تاسیس و یکی از فعالیت های این شرکت وارادات و فرآوری بیش از ۴۷۰ نوع گیاه و داروی سنتی و طبی از بیش از ۵۱ کشور جهان به ژاپن می باشد این شرکت در کنار برنامه های اقتصادی، اقدامات فرهنگی گسترده ای را برای معرفی زادگاه گیاهان طبی و سنتی انجام می دهند. این شرکت در حال حاضر ۱۸ مدرسه برای تدریس و معرفی گیاهان دارویی و آروماتراپی در کشور ژاپن دارد.

ایران باستانی تمدن جاذبه های گردشگری زمین طبیعت فرهنگ و هنر گردشگری گردشگری و صنایع دستی گل محمدی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر