کد خبر: 228390 A

رئیس پلیس راه استان سمنان؛

رئیس پلیس راه استان سمنان از کاهش ۱۳ درصدی مجموع سوانح رانندگی در جاده های این استان در آبان امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر داد.

رئیس پلیس راه استان سمنان اظهار داشت: در آبان گذشته شمار حوادثمنجر به فوت ۵.۶ درصد کمتر از آبان سال ۹۲ بوده است که به استناد گزارش پزشکی قانونی، شمار کشته های این سوانح نیز نزدیک به چهار درصد کاهش یافته است.

به گزارش ایلنا به نقل از مرکز اطلاع رسانی فرماندهی انتظامی استان سمنان، سرهنگ علیرضا رضوی خبیر با اشاره به افزایش دو درصدی تخلفات رانندگی در این مدت تصریح کرد: نبستن کمربند ایمنی، سرعت غیرمجاز و نقص فنی خودرو به ترتیب بیشترین موارد تخلف از سوی رانندگان در این مدت بود.

وی به اخذ ۵۱ جلد دفترچه کار و بازرسی رانندگان متخلف ناوگان عمومی مسافربری اشاره و تصریح کرد: در آبان ۲۵۰ راننده متخلف به مرجع قضایی معرفی شدند و ۲۵۸ دستگاه وسیله نقلیه توقیف و ۸۲ جلد گواهینامه نیز ضبط شد.

رضوی خبیر با اشاره به برگزاری جلسات آموزشی در مراکز مختلف با حضور کارشناسان پلیس راه اظهار داشت: در آبان گذشته یک هزار و ۱۹۴ نفر از رانندگان و دانش آموزان از این آموزش ها در استان سمنان بهره مند شدند.

رییس پلیس راه استان سمنان به کاهش دما و برودت هوا و احتمال بارش برف و باران اشاره و به رانندگان توصیه کرد: قبل از حرکت از سلامت وسایل گرمایشی خودرو اطمینان حاصل کنند و تجهیزات مورد نیاز به ویژه زنجیر چرخ را همراه داشته باشند.

استان سمنان بارش برف و باران پلیس راه پلیس راه استان جاده جاده های استان خودرو سلامت فرماندهی انتظامی استان وسیله نقلیه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر