کد خبر: 212882 A

رئیس اداره میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری شهرستان دامغان از برگزاری پنجمین جشنواره غذاهای محلی در منطقه نمونه گردشگری پیرخوشدر کلاته رودبار دامغان خبر داد.

رئیس اداره میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری شهرستان دامغان اظهار داشت: این جشنواره، دوشنبه بیست و یکم مهرماه همزمان با عید سعید غدیر خم، از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ ظهر برگزار می‌شود.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط ‌عمومی اداره کل میراث‌ فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان سمنان، معصومه داودیان اجرای موسیقی محلی، آئین حنابندان، چوب بازی، برپایی نمایشگاه صنایع دستی و سوغات و غذاهای محلی را از جمله برنامه‌های این جشنواره عنوان کرد و گفت: بازدید از روستا، کارگاه‌های صنایع دستی و برگزاری مسابقه پخت غذا از دیگر برنامه‌های این جشنواره است.

وی با بیان اینکه شرکت در این جشنواره برای عموم آزاد است، گفت: احیای آداب و رسوم کهن و پسندیده شهرستان دامغان، افزایش روحیه شادابی و نشاط در مردم و توسعه گردشگری منطقه از جمله اهداف برگزاری این جشنواره است.

داودیان، کشک بادمجان، کله جوش، حلیم و آش کشک را از جمله غذاهای محلی کلاته رودبار اعلام کرد و افزود: در حاشیه این جشنواره نان‌های سنتی و شیرینی‌جات و ترشی‌جات محلی نیز عرضه می‌شود.

روستای کلاته رودبار، مرکز دهستان رودبار، از بخش مرکزی شهرستان دامغان است و ۴۲ کیلومتر از شهر دامغان فاصله دارد و دارای زمستان‌های سرد و تابستان‌های معتدل است.

منطقه نمونه گردشگری پیر خوشدر نیز در ۱/۵ کیلومتری شمال روستا واقع شده و مسیر روستا تا چشمه یک محور گردشگری زیبا و مفرح با مناظر بدیع و مسیر حرکت آب است.

این منطقه در ارتفاعات شمال غربی و شمال روستا واقع شده و دارای مراتع و جنگل‌های زیبا و طبیعی دل انگیز به ویژه در بهار و تابستان است.

سبک معماری، دشت‌های پر از گل و دامداری سنتی از دیدنیهای این منطقه است.

آداب و رسوم بازی جنگل روابط عمومی زمستان صنایع دستی صنایع دستی و گردشگری گردشگری معماری نمایشگاه صنایع دستی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر