کد خبر: 1099309 A

مدیرعامل انجمن بیماران کلیوی کشور در سمنان مطرح کرد:

مدیرعامل انجمن بیماران کلیوی کشور گفت: بیش از ۱۰۰ هزار بیمار کلیوی در کشور زیر پوشش این انجمن قرار دارند که در سال گذشته برای ۶۰۰ نفر عمل پیوند کلیه انجام شد.

به گزارش ایلنا از سمنان، اعظم پناهی مهر بیان کرد: هر چند به دلیل شیوع ویروس کرونا و شرایط بیمارستان‌های کشور عمل‌های پیوند کلیه به ویژه در برخی از استان‌ها کاهش یافته است، اما انجمن بیماران کلیوی در حال آسیب شناسی و تسهیل‌گری انجام عمل پیوند کلیه برای جامعه هدف است.

وی افزود:  ویروس کرونا برای بیماران کلیوی ۲ برابر دیگر افراد سالم مشکلات ایجاد کرد و با توجه به اینکه بیماران دیالیزی هفته‌ای سه بار باید وارد مراکز درمانی شوند و در معرض ابتلا به این ویروس قرار داشتند با تعامل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تزریق نوبت اول و دوم واکسن کرونا برای این گروه از بیماران خاص آغاز و در دست اجرا است.

پناهی مهر تصریح کرد: با توجه به اینکه هر بیمار کلیوی بعد از پیوند نیاز به مراقبت‌های ویژه دارد، مهم‌ترین دغدغه انجمن در زمان حاضر روان سازی در عمل پیوند کلیه است.

وی ادامه داد: انجمن حمایت از بیماران کلیوی با ۴۰ سال سابقه به عنوان تنها متولی پیوند زنده در ایران است که در حوزه‌های متفاوت خدماتی، معیشتی، درمانی، دارویی، ورزشی، فرهنگی و هنری فعالیت می‌کند و در تعامل مستقیم با بیمار نقش تسهیل‌گری دارد.

پناهی مهر گفت: برای حمایت از بیماران کلیوی با تعامل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بین پنج تا ۵۰ میلیون تومان وام برای بیماران دهک‌های یک تا چهار تعلق گرفت و هر استان بسته به بودجه و تعاملی که با بانک‌ها دارند وام‌های قرض الحسنه برای این افراد پرداخت می‌کنند.

انتهای پیام/
تسهیلات قرض الحسنه پیوند کلیه انجمن بیماران کلیوی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر