کد خبر: 229208 A

معاون‌ ساماندهی امور‌جوانان وزارت ورزش‌ و جوانان در گفت‌وگو با ایلنا:

در جلسه‌ای که با نمایندگان مجلس داشتیم قرار شد که کمیسیون فرهنگی، کمیسیون تلفیق، فراکسیون جوانان و معاونت برنامه‌ریزی‌و نظارت راهبردی ریاست جمهوری راه‌های جدیدی را برای تعیین ردیف بودجه حوزه جوانان پیدا کنند.

معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان با اشاره به اهمیت افزایش بودجه جوانان در برنامه ششم توسعه گفت: بودجه حوزه جوانان دست‌کم باید ۴ تا ۵ برابر شود.

محمود گلزاری در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا در مورد فعالیت‌های معاونت ساماندهی امور جوانان برای برنامه ششم توسعه گفت: علاوه بر برنامه‌ریزی‌ها و اقدامات کلی برای تدوین این برنامه سعی کرده‌ایم‌ که ارتباط نزدیک‌تری را با معاونت برنامه‌ریزی‌و نظارت راهبردی ریاست جمهوری در زمینه تقویت بودجه جوانان داشته باشیم.

وی ادامه داد: یکی از مشکلات عمده ما در حال حاضر بودجه ناچیز حوزه جوانان است، به طوری که در جلسه با اعضای فراکسیون جوانان مجلس، خود نمایندگان نیز عنوان کردند که بودجه سالانه جوانان حتی به اندازه هزینه احداث۲۰ کیلومتر راه روستایی هم نیست.

گلزاری تصریح کرد: در جلسه‌ای که با نمایندگان مجلس داشتیم قرار شد که کمیسیون فرهنگی، کمیسیون تلفیق، فراکسیون جوانان و معاونت برنامه‌ریزی‌و نظارت راهبردی ریاست جمهوری راه‌های جدیدی را برای تعیین ردیف بودجه حوزه جوانان پیدا کنند.

وی با بیان اینکه پیشنهاداتی در زمینه افزایش مشارکت اجتماعی، اوقات فراغت، جلوگیری از آسیب‌های اجتماعی و آموزش و مشاوره قبل و بعد از ازدواج از سوی معاونت ساماندهی امور جوانان مطرح شده است، گفت: برای اجرایی شدن این پیشنهادات انتظار داریم که بودجه حوزه جوانان دست کم نسبت به گذشته ۴ الی ۵ برابر شود که امیدواریم در این زمینه نمایندگان مجلس حمایت خودشان را از حوزه جوانان نشان دهند.

گلزاری افزود: در ماده ۴۱ برنامه پنجم توسعه عنوان شده تمامی دستگاه‌هایی که از بودجه عمومی استفاده می‌کنند، موظفند بخشی از بودجه خود را برای برنامه‌های حوزه جوانان مشخص کنند که در سال‌های گذشته از میان حدود ۲۰ دستگاه تنها ۴ دستگاه به این وظیفه خود عمل کرده‌اند.

معاون وزیر ورزش و جوانان با اشاره به اینکه برنامه پنجم توسعه برنامه‌ای بسیار قوی در حوزه جوانان است، ادامه داد: در برنامه پنجم توسعه وظایف تمامی دستگاه‌ها در حوزه جوانان مشخص شده بود، ما امیدواریم در برنامه ششم نیز ذیل عنوان جوانان موارد مشخصی در راستای بهبود وضعیت جوانان در نظر گرفته شود و مجلس هم در زمینه تعیین ردیف بودجه و الزام کردن دستگاه‌ها به انجام وظایف خود حمایت‌های لازم را انجام دهد.

آسیب های اجتماعی ازدواج اوقات فراغت برنامه پنجم توسعه بودجه ریاست جمهوری معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی نمایندگان مجلس وزارت ورزش و جوانان وزیر ورزش و جوانان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر