کد خبر: 228310 A

این واکسن جدید در تمامی ۲۰ فرد سالمی که آن را در فاز نخست بررسی کلینیکی دریافت کرده بودند، نتایج مثبتی به همراه داشته‌ است.

متخصصان بر اساس بررسی‌ها از تولید یک نوع واکسن آزمایشی جدید خبر دادند که می‌تواند از ابتلای فرد به ویروس ابولا پیشگیری کند.

به گزارش ایلنا، این واکسن جدید در تمامی ۲۰ فرد سالمی که آن را در فاز نخست بررسی کلینیکی دریافت کرده بودند، نتایج مثبتی به همراه داشته‌ است.

گفته شده‌است؛ شیوع بی سابقه ویروس ابولا در غرب آفریقا تلاش‌ها برای ساخت واکسن موثر و کارآمد به منظور پیشگیری از گسترش بیشتر آن را در پی داشته‌است. همچنین در صورتیکه تاثیرگذاری این واکسن تایید شود می‌تواند در متوقف ساختن شیوع این بیماری حائز اهمیت باشد.

متخصصان این مطالعه اظهار داشتند: بر اساس نتایج مثبتی که در اولین آزمایش انسانی روی تعداد ۲۰ داوطلب بدست آوردیم، تلاش می‌شود مجدد این آزمایش در مقیاسی وسیع‌تر انجام شود تا موثر بودن آن در پیشگیری از ویروس ابولا تعیین شود.

این واکسن حاوی بخش‌هایی از ترکیب ژنتیکی ویروس ابولا که از دو گونه ویروس گرفته شده، می‌باشد. این ترکیب ژنتیکی ابولا از طریق ویروس حاملی که موجب سرماخوردگی معمولی در شامپانزه‌ها می‌شود و عامل بیماری در انسان به حساب نمی‌آید، منتقل می‌شود.

به گزارش ایلنا به نقل از ساینس ورلد ریپرت، متخصصان برای بررسی موثر بودن این واکسن، دوز پایین این واکسن را به تعداد ۱۰ نفر و دوز بالایی از آن را نیز به تعداد ۱۰ نفر دیگر تزریق کردند. پس از گذشت دوره‌ای ۱۴ روزه و ۲۸ روزه آزمایش خون از این افراد گرفته و مشخص شد در تمامی این ۲۰ نفر آنتی‌ بادی‌های ویروس ابولا تولید شده‌است.

سرماخوردگی ویروس بررسی فرد نتایج ابولا مقابله واکسن شیوع مثبتی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر