کد خبر: 225469 A

وزیر بهداشت:

وزارت بهداشت در حوزه قیمت‌گذاری و واردات دارو شفاف عمل کرده است و توانسته‌ایم قیمت داروها را ۲۵ درصد کاهش دهیم.

وزیر بهداشت با اشاره به اینکه در حوزه غذا کارهای نسبتا خوبی انجام شده است، گفت: باید کیفیت در حوزه غذا و دارو را افزایش دهیم و نباید از نظارت و مشارکت‌های اجتماعی غافل بمانیم.

به گزارش خبرنگار ایلنا، سید حسن هاشمی با حضور در همایش معاونان غذا و داروی دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور گفت: واقعیت این است که در حوزه غذا مشکلات زیادی وجود دارد که در سال‌های گذشته مضاعف شده و ساز و کارهایی که از وزارت بهداشت(در زمینه اعتبارات، تجهیزات و نیروی انسانی) خواستند، متناسب نبوده، ضمن اینکه بی توجهی به این حوزه مشکلات و آسیب‌های زیادی به مردم وارد می‌سازد.

وزیر بهداشت ادامه داد: امیدواریم بتوانیم با جلب حمایت سیاست‌گذاران مسئولیت خود را در حوزه غذا انجام دهیم. اگرچه در یک سال گذشته بی‌نظیر بوده است.

وزیر بهداشت تاکید کرد: باید کیفیت در حوزه غذا و دارو را افزایش دهیم و نباید از نظارت و مشارکت‌های اجتماعی غافل بمانیم.

وی بر نقش کمیته‌ها در سطوح دانشگاه‌های علوم پزشکی و بیمارستان‌های وابسته به آنها تاکید کرد و اظهار داشت: مسئولان دانشگاه‌ها و بیمارستان‌ها باید نسبت به مصرف داروها و تجهیزات پزشکی سخت‌گیری کنند.

هاشمی افزود: وزارت بهداشت در حوزه قیمت‌گذاری و واردات دارو شفاف عمل کرده است و ما توانسته‌ایم قیمت داروها را ۲۵ درصد کاهش دهیم و همین مسیر باید در حوزه دارو و تجهیزات روز به روز رونق یابد.

هاشمی با بیان اینکه راه اندازی پورتال دارویی توانسته در امر واردات و ساخت دارو به سازمان غذا و دارو کمک کند، ادامه داد: نظارت بیشتر باید بر روی این حوزه وجود داشته باشد و عقب‌افتادگی‌هایی که در حوزه IT‌ داشته ایم باید برطرف شود.

هاشمی در خصوص ارتقای کیفیت داروهای ساخت داخل کشور اظهار داشت: همه داروهای داخلی با داورهای خارجی قابل رقابت‌اند و حتی بهترین هستند اما کاستی هایی وجود دارد که باید اصلاح شود.

هاشمی گفت: در زمینه مواد اولیه تهیه داروها باید دقت و حساسیت کافی داشته باشیم ونظارت خود را افزایش دهیم.

بیمارستان تجهیزات پزشکی دارو دانشگاه های علوم پزشکی سازمان غذا و دارو قیمت گذاری مشکلات نیروی انسانی واردات وزارت بهداشت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر