کد خبر: 223457 A

رییس فراکسیون کارگری مجلس در گفت‌وگو با ایلنا:

در نظام جامع طرح سلامت طبقه کارگر دیده نشده یا حامی نیست. موضوع ما این است اقداماتی که وزارت بهداشت درخصوص بیمه سلامت انجام داده؛ همسو با منافع کارگران نیست.

دبیرکل خانه کارگر با اعلام اینکه تعرفه‌های نظام سلامت حامی پزشکان است، تاکید کرد: آینده روشنی را برای این طرح نمی‌بینیم.

علیرضا محجوب در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایلنا اظهار داشت: کارگران نباید فرانشیز درمانی بدهند بلکه باید بدون فرانشیز از خدمات درمانی و بهداشتی استفاده کنند، از طرفی تعرفه‌هایی که مشخص شده است، هزینه‌های درمانی را بالا برده و در آینده چالش غریبی را رقم خواهد زد.

رییس فراکسیون کارگری مجلس با تاکید بر این‌که مقام معظم رهبری دستور اکیدی مبنی بر اجرای طرح جامع نظام سلامت در کشور داشته‌اند، اظهار داشت: به‌دلیل مخالفت با این طرح خدمت معظم‌له رسیده و عرایضم را به اطلاع ایشان رساندم.

محجوب افزود: «ایشان فرمودند مسائلی را که شما مطرح می‌کنید با مطالبی که دیگران مطرح می‌کنند متفاوت است؛ بنده نیز گفتم بله ما تکصدا هستیم بقیه پرصدا.»

دبیرکل خانه کارگر ادامه داد: در نظام جامع طرح سلامت طبقه کارگر دیده نشده یا حامی نیست موضوع ما این است اقداماتی که وزارت بهداشت درخصوص بیمه سلامت انجام داده همسو با منافع کارگران نیست.

وی گفت: اجرای بیمه سلامت آروزی ماست ولی در قانون این برنامه بیمارستان‌های تامین اجتماعی را استثنا کرده‌ایم علتش این است که به این زودی‌ها نمی‌توانیم با این طرح همگن باشیم.

محجوب ادامه داد: ما برداشتمان این است که در‌‌نهایت طرح بیمه سلامت وقتی می‌تواند منطقی باشد که ما ببنیم هزینه درمان صفر شده باشد اگر چنین شد، فردای آن روز آماده‌ایم تا به این برنامه ملحق شویم ولی تا زمانی که احساس کنیم هزینه سلامت برای مردم بالا می‌رود نمی‌توانیم همکاری داشته باشیم.

وی افزود: در نظام تعرفه‌ای که وضع شده؛ پزشکان عایدی بیشتری نسبت به پرستاران و کارگران زحمتکش بیمارستان‌ها می‌برند و تقریبا بیمار و صندوق تامین اجتماعی همه مصرف کنندگانی هستند که به واسطه درصدی که خواهند برداشت در درازمدت خدمات بیشتر با هزینه کمتری دریافت کنند.

رئیس فراکسیون کارگری مجلس ضمن تایید بر این‌که طرح سلامت یکی از آرزوهای مجلس است، اظهار داشت: این طرح به جایی نخواهد رسید.

محجوب درخصوص تعامل کمیسیون کارگری مجلس با وزارت بهداشت در راستای حل مشکلات جامعه کارگری با نظام بیمه سلامت گفت: ما همواره در مجلس سوال، تذکر و مخالفت خود را اعلام کرده‌ایم و نامه مفصلی کمیسیون به وزارت بهداشت فرستاده است(به بیان جزئیات نمی‌پردازم) و همه این اقدامات در راستای وظایف قانونی مجلس بوده است.

رئیس فراکسیون کارگری مجلس یا تاکید بر این‌که «آنچه‌که مقام معظم رهبری بفرمایند فصل‌الخطاب ما خواهد بود» در خاتمه گفت: اخیرا وزارت بهداشت جوابیه‌ای ارسال داشته‌اند که ما را مجاب نکرده است و این وظایف کارهای تخصصی مجلس بوده و بحثتبلیغات مطرح نیست.

بیمارستان تامین اجتماعی جامعه درمان سلامت قانون مشکلات مقام معظم رهبری وزارت بهداشت مجلس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر