کد خبر: 183056 A

مدیرکل درمان غیرمستقیم سازمان تامین اجتماعی، از دسترسی پزشکان به اطلاعات عملکردی خود در رابطه با بیماران تحت پوشش این سازمان و امکان مقایسه عملکرد خود با سایر پزشکان همتراز خبر داد.

مدیرکل درمان غیرمستقیم سازمان تامین اجتماعی، از دسترسی پزشکان به اطلاعات عملکردی خود در رابطه با بیماران تحت پوشش این سازمان و امکان مقایسه عملکرد خود با سایر پزشکان همتراز خبر داد.

به گزارش ایلنا از سازمان تامین اجتماعی، «محمد توانایی» با اشاره به افزایش جمعیت بیمه شدگان و واحدهای طرف قرارداد تامین اجتماعی و ورود روزافزون روش های جدید درمانی به بازار درمانی کشور گفت: بمنظور مدیریت مطلوب فرآیندهای درمانی و کسب حداکثر رضایتمندی برای بیمه شدگان و موسسات طرف قرارداد، سازمان های بیمه گر نیازمند نظارت و ارزشیابی علمی خدمات درمانی ارائه شده و تلاش برای دستیابی به استانداردهای مطلوب برای بهبود فرهنگ درمانی با بهره مندی از استانداردهای معین شده و در نهایت کنترل هزینه ها براساس مبانی علمی هستند.

وی ادامه داد: برای رسیدن به این هدف، یکسان سازی، بهبود فرآیندها در بخش سرپایی، بستری و کاهش هزینه های درمانی بیماران، در اختیار داشتن شاخص هایی که از عملکرد پزشکان و موسسات طرف قرارداد حاصل می شود و مقایسه آنها با عملکرد موسسات مشابه در سطوح استانی و یا کشوری کمک شایانی خواهد کرد.

توانایی افزود: چنانچه پزشکان به تجمیع اطلاعات عملکردی خود در رابطه با بیماران تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی دسترسی داشته باشند، می توانند عملکرد خود را در مقایسه با پزشکان همتراز خود در سطح استان و کشور مورد ارزیابی قرار داده و چنانچه با شاخص های موجود تفاوت های محسوسی داشته باشد، ضمن رعایت اصول علمی، با نظارت بیشتر بر عملکرد و ایجاد تغییراتی در روش های تشخیصی درمانی خود، نسبت به کاهش اختلاف میانگین ها اقدام کنند.

مدیرکل درمان غیرمستقیم سازمان تامین اجتماعی با بیان اینکه اطلاعات مربوط به تجویز نسخ درمانی پزشکان طرف قرارداد از طریق پورتال معاونت درمان سازمان تامین اجتماعی در دسترس پزشکان قرار دارد، گفت: برای دسترسی به این اطلاعات کافی است پزشکان به پورتال معاونت درمان به نشانی اینترنتی WWW. darman. sso. ir مراجعه و نسبت به ثبت نام در قسمت «ثبت نام پزشکان» اقدام کنند.

وی افزود: مراجعان پس از دریافت نام کاربری و رمز عبور می توانند شاخص ریالی نسخ داروئی، شاخص ریالی نسخ آزمایشگاهی، میانگین اقلام داروهای تجویزی، میانگین آزمایشات تجویزی و شاخص تعدادی و ریالی پنج قلم اول داروهای تجویزی خود را در مقایسه با همکاران هم تراز خود در استان محل فعالیت و کشور ملاحظه کنند.

توانایی از تمامی پزشکان دعوت کرد که با مراجعه به سایت مذکور و ثبت نام در آن، برخی شاخص های عملکردی خود را ملاحظه کنند.

وی افزود: با ثبت نام در پورتال معاونت درمان، خدمات دیگری از جمله امکان ارسال پیامک از آخرین اخبار و اطلاعات درمانی سازمان تامین اجتماعی، اعلام تغییرات احتمالی در قوانین، مقررات و امکان ارسال الکترونیک عملکرد ماهیانه نیز وجود دارد.

افزایش جمعیت الکترونیک پوشش پیامک تامین اجتماعی درمان سازمان تامین اجتماعی شاخص کاهش هزینه پزشکان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر