کد خبر: 134644 A

یک عضو انجمن فیزیوتراپی ایران در گفت‌وگو با ایلنا:

کودکان در سنین مدرسه کوله پشتی‌های سنگینی با خود حمل می‌کنند که از لحاظ علمی این مساله می‌تواند اثرات بدی بر روی سلامت آن‌ها بگذارد.

ایلنا: یک عضو انجمن فیزیوتراپی ایران گفت: بسیار پیش آمده است که وسیله‌ای در وزارت بهداشت مورد تایید متخصصان قرار نگرفته و مجوز دریافت نکرده است اما پس از مدتی شاهد تبلیغ آن کالا در بازار بوده‌ایم.

" جواد صراف‌زاده " عضو انجمن فیزیوتراپی ایران در مورد راه حل مشکل اپیدمی کمر درد در ایران به خبرنگار ایلنا گفت: باید در این زمینه اطلاع رسانی شود و برای حل این مسئله، برنامه‌ای از سنین پایین طراحی شود.

وی افزود: کودکان در سنین مدرسه کوله پشتی‌های سنگینی با خود حمل می‌کنند که از لحاظ علمی این مساله می‌تواند اثرات بدی بر روی سلامت آن‌ها بگذارد. همچنین اطلاع رسانی باید به گونه‌ای باشد که افراد به راحتی بتوانند به اطلاعات بهداشتی در این زمینه دسترسی داشته باشند که اولین قدم آن می‌تواند تسهیل ارتباط مردم با متخصصین از راه‌های مختلف مانند اینترنت باشد.

این فیزیوتراپیست در پاسخ به سوال خبرنگار ایلنا درمورد مناسب بودن کفش‌های ورزشی که کف‌های چند لایه دارند و این روز‌ها بسیار تبلیغ می‌شوند گفت: من این کفش‌ها را تایید نمی‌کنم و مشخص نیست که آیا این کفش‌ها مجوز‌های لازم از وزارت بهداشت را دارند یا خیر. بسیار پیش آمده است که در وزارت بهداشت وسیله‌ای مورد تایید متخصصان قرار نگرفته و مجوز دریافت نکرده است اما پس از مدتی ما شاهد تبلیغ آن کالا در بازار بوده‌ایم.

ایران اینترنت سلامت کفش کودکان مدرسه وزارت بهداشت ایلنا تبلیغ مجوز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر