کد خبر: 122973 A

مدیر کل بهداشت، بیمه‌های اجتماعی و درمان کمیته امداد خبر داد:

طی ۳ سال گذشته حدود ۵۰ هزار سرویس بهداشتی استاندارد را برای خانواده‌های فاقد این امکانات در مناطق محروم کشور احداثکرده که این امر با مشارکت وزارت بهداشت صورت گرفته و بخش اعظم این ساخت و ساز‌ها توسط کمیته امداد صورت می‌گیرد.

ایلنا: مدیر کل بهداشت، بیمه‌های اجتماعی و درمان کمیته امداد امام خمینی(ره) با اشاره به اینکه۲۰ هزار بیمار صعب العلاج و خاص، تحت حمایت این نهاد قرار دارند، گفت: هزینه‌های ایاب و ذهاب، نگهداری، تامین پوشینه و لوازمی که برای نگهداری یک بیمار نیازاست، به این بیماران پرداخت می‌شود و در این مسیر سعی کردیم با پرداخت هزینه‌ها، بیمار یا خانواده آن به فکر تامین هزینه‌های درمانی نباشند.

به گزارش ایلنا به نقل از اداره کل روابط عمومی و اطلاع رسانی کمیته امداد امام خمینی(ره)، ناصر ایروانی منش با بیان اینکه تعداد بیماران سرطانی تحت پوشش این نهاد به نسبت جمعیت این بیماران در مقایسه با میزان کشوری چهار برابر است، گفت: این در حالی است که در بعضی از استان‌ها این میزان به ۱۶ برابر هم می‌رسد، یعنی در بعضی از استان‌ها از هر هزار مددجو ۱۶ نفر از آنان سرطانی هستند.

وی با اشاره به بسته بیمه مکمل برای این بیماران، افزود: قبل از ورود دولت و از سال‌ها پیش به منظور تامین هزینه‌های درمانی و دارویی، کمیته امداد با تعریف یک بسته بیمه مکمل، توانسته بسیاری از هزینه‌های درمانی این افراد را تامین کند، هزینه‌های بیماران سرطانی و شیمی درمانی تا ۱۰۰ درصد تامین می‌شود که در این زمینه نیازمند همکاری و مساعدت بیشتر دولت هستیم.

وی با بیان اینکه ۸۰ درصد از کودکان نیازمند دچار سوء تغذیه زیر ۶ سال درطرح مشترک کمیته امداد، وزارت بهداشت و وزارت رفاه با بهره‌مندی از حمایتهای این نهاد، بهبود داشته‌اند، گفت: کمیته امداد توانسته سبدهای غذایی مناسب را به موقع و صحیح همراه با آموزش لازم برای آن‌ها فراهم کند.

مدیر کل بهداشت، بیمه‌های اجتماعی و درمان کمیته امداد امام خمینی(ره) گفت: طی ۳ سال گذشته حدود ۵۰ هزار سرویس بهداشتی استاندارد را برای خانواده‌های فاقد این امکانات در مناطق محروم کشور احداثکرده که این امر با مشارکت وزارت بهداشت صورت گرفته و بخش اعظم این ساخت و ساز‌ها توسط کمیته امداد صورت می‌گیرد.

وی با اشاره به کافی نبودن اعتبارات در این زمینه و انجام مکاتبات با دولت به منظور اختصاص اعتبار در ردیف مشخص، یاد آورشد: این در حالی است که افزایش سطح بهداشت در جامعه به نفع کل افراد جامعه است و کمیته امداد نه فقط برای مددجویان، بلکه برای منفعت تمامی افراد جامعه اقدام می‌کند.

مدیر کل بهداشت، بیمه‌های اجتماعی و درمان در پایان به وضعیت نامناسب بهداشت در مناطق دارای ضریب محرومیت نیز اشاره کرد و گفت: کمیته امداد امام خمینی(ره) در صورت تامین اعتبار آمادگی و توانایی توسعه و گسترش امور بهداشتی و پیشگیرانه را دارد.

استاندارد پوشش جامعه خانواده درمان ساخت و ساز شیمی کمیته امداد وزارت بهداشت وزارت رفاه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر