کد خبر: 105511 A

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس:

بهزیستی به تنهایی از عهده ساماندهی کودکان کار و خیابان برنمی آید و بهتر است خیران در این حوزه نیز وارد شوند و برای ساماندهی وضعیت این کودکان به بهزیستی کمک کنند.

ایلنا: رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس می گوید که بهزیستی به تنهایی از عهده ساماندهی کودکان کار و خیابان برنمی آید و بهتر است خیران در این حوزه نیز وارد شوند و برای ساماندهی وضعیت این کودکان به بهزیستی کمک کنند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، عزیزی در مراسم گشایش اولین مرکز جامع تخصصی توانبخشی آرمان شایان گفت: کسانی که در بهزیستی خدمت می کنند حقوق اندکی دریافت می‌کنند، بنابراین خدمت در چنین سازمانی نیازمند عشق است و کسی که عاشق فعالیت در چنین فضاهایی باشد در این سازمان می ماند.

او با بیان اینکه خیرین نباشند چرخ بهزیستی نمی چرخد گفت: مراکز نگهداری معلولان و کودکان بدسرپرست و مددجویان تحت پوشش بهزیستی بدون حمایت خیرین اداره نمی شود. معمولا یک سوم هزینه‌ها را بهزیستی و دو سوم آن را خیران پرداخت می کنند.

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس با تأکید بر اینکه بحثپیشگیری باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد گفت: بسیاری از معلولیت هایی که ایجاد می شود و برخی از بیماری هایی که باعثناتوانی افراد می شود بخاطر بی توجهی به پیشگیری و یا درمان به موقع بیماری هاست. بنابراین پیشنهاد ما این است که به بحثپیشگیری توجه بیشتری شود چون هزینه های مادی و معنوی بسیار کمتر از موقعی است که شخص دچار بیماری و ناتوانی شود.

او با بیان اینکه بهتر است بیماران MS از روز اولی که متوجه می شوند به این بیماری دچار شده اند تحت پوشش بهزیستی قرار گیرند گفت: این بیماران قبل از اینکه عضلاتشان تحلیل برود و دچار معلولیت شوند باید تحت پوشش بهزیستی باشند تا مبادا بخاطر گران بودن هزینه داروها زودتر بیماری شان پیشرفت کند و دچار ناتوانی و معلولیت شوند.

عزیزی ادامه داد: بهزیستی به تنهایی از عهده ساماندهی کودکان کار و خیابان برنمی آید و بهتر است خیران در این حوزه نیز وارد شوند و برای ساماندهی وضعیت این کودکان به بهزیستی کمک کنند.

بهزیستی پوشش حقوق درمان عشق کودکان مادی و معنوی معلولان ساماندهی خیران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر