کد خبر: 104730 A

همزمان با همایش سالانه انجمن دندانپزشکی ایران در شیراز:

یکی از عمده‌ترین اهداف برپایی کنگره بین المللی انجمن ارتودنتیست‌های ایران، ارتقای جایگاه رشته ارتودنسی ایران در سطح منطقه و جهان و معرفی توانمندی‌های متخصصان ارتودنسی ایران در سطح بین المللی و کسب موقعیت ممتاز در سطح منطقه و خاورمیانه است.

ایلنا: یازدهمین کنگره بین المللی انجمن ارتودنتیست‌های ایران، همزمان با برپایی همایش سالانه کشوری انجمن دندانپزشکی ایران - شعبه فارس ۲۴ تا ۲۶ مهرماه در هتل همای شیراز برپا می‌شود.

به گزارش ایلنا، " نوید ناصری " دبیر این همایش با اعلام این خبر گفت: برگزاری همزمان دو کنگره دندانپزشکی با هدف ارایه نتایج جدید‌ترین پژوهش‌ها و مقالات، آخرین پیشرفت‌ها و تازه‌های تخصصی ارتودنسی و همچنین سایر علوم دندانپزشکی و دیگر علوم وابسته، پیشرفت‌های تکنولوژی در دندانپزشکی و آشنایی با پیشرفت‌های روز دنیا در رشته ارتودنسی و سایر علوم دندانپزشکی صورت می‌گیرد.

وی با اشاره به اینکه تم این کنگره «نیاز‌ها و تقاضا در درمان‌های ارتودنسی» است، اظهار داشت: از عمده محورهای این همایش می‌توان به درمان‌های زود هنگام و نیاز جامعه؛ ارزیابی نتایج درمانی از قبیل درمان‌های زود هنگام نسبت به درمان‌های دیر هنگام؛ درمان‌های زود هنگام و کیفیت زندگی و درمان‌های ارتوپدی، نیاز و تقاضا نام برد.

ناصری گفت: یکی از عمده‌ترین اهداف برپایی این کنگره، ارتقای جایگاه رشته ارتودنسی ایران در سطح منطقه و جهان و معرفی توانمندی‌های متخصصان ارتودنسی ایران در سطح بین المللی و کسب موقعیت ممتاز در سطح منطقه و خاورمیانه است.

وی ادامه داد: به همین منظور تاکنون حضور ۱۲ سخنران خارجی که از برجسته‌ترین متخصصان دندانپزشکی دنیا در رشته‌های ارتودنسی، جراحی فک، صورت، پروتز و لیزر به شمار می‌روند، برای شرکت در این کنگره قطعی شده است.

دبیر یازدهمین کنگره بین المللی انجمن ارتودنتیست‌های ایران تصریح کرد: در این کنگره شاهد اجرای بیش از ۱۸ پانل علمی در رشته‌های ارتودنسی و دندانپزشکی هستیم. همچنین درمان دندان‌های دارای پالپ زنده از دیگر برنامه‌های این کنگره سه روزه را تشکیل می‌دهد.

وی گفت: پیش بینی می‌شود در این کنگره بیش از ۲۵۰۰ نفر از دندانپزشکان، متخصصان ارتودنسی، متخصصان سایر رشته‌های دندانپزشکی، رزیدنت‌های تخصصی، دانشجویان دندانپزشکی، تکنسین‌های دندانپزشکی و دستیاران و پرستاران مطب‌ها و کلینک‌های دندانپزشکی حضور داشته باشند و با تازه‌های علوم و تکنولوژی نوین دندانپزشکی، ارتودنسی و سایر علوم تخصصی، اصول کنترل عفونت، اصول پیشگیری در ارتودنسی و دندانپزشکی و نیز آخرین یافته‌های علمی آشنا شوند.

به گفته ناصری در طی برگزاری این کنگره، بیش از ۲۰ کارگاه آموزشی و آموزش دور میز برگزار می‌شود. همچنین در همایش یک پانل ویژه به دستیاران مطب‌ها و کلینیک‌های ارتودنسی و دندانپزشکی اختصاص یافته است تا پرسنل مطب نیز همزمان با بازآموزی اصول کار در مطب و به خصوص مقوله کنترل عفونت با تازه‌های علمی و دندانپزشکی مرتبط با فعالیت خود در محیط کار آشنایی بیشتری پیدا کرده، گواهی نامه حضور در این دوره را کسب کنند.

وی خاطر نشان ساخت: با قطعیت حضور رییس سازمان نظام پزشکی و مسئولان شورای عالی نظام پزشکی و نیز مسئولان بخش دندانپزشکی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در دو پانل صنفی، مشکلات عدیده بخش دندانپزشکی نظام سلامت به بحثو بررسی گذاشته می‌شود که امید می‌رود به نتایج مناسب و راه حل‌های کوتاه مدت و بلند مدت موثر و کارآمدی برسیم.

دبیر یازدهمین کنگره بین المللی انجمن ارتودنتیست‌های ایران اظهار داشت: همزمان با برپایی این دو رخداد علمی در حوزه دندانپزشکی، نمایشگاه بزرگ جنبی مواد و تجهیزات دندانپزشکی و ارتودنسی با حضور نزدیک به ۱۰۰ شرکت برگزارمی شود.

وی گفت: انجمن ارتودنتیست‌های ایران، برگزاری کنگره یازدهم خود را به انجمن ارتودنتیست‌های ایران - شعبه فارس محول کرده که این کنگره با همراهی انجمن دندانپزشکی ایران - شعبه فارس و همکاری مرکز تحقیقات ارتودنسی دانشگاه علوم پزشکی شیراز برگزار خواهد شد.

ایران جامعه جراحی جهان خاورمیانه دانشگاه علوم پزشکی درمان سازمان نظام پزشکی لیزر وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر