کد خبر: 997593 A

این روزها با بیشتر شدن حجم خریدهای اینترنتی، موضوع کلاهبرداری از حساب های شخصی افراد تبدیل به یک دغدغه بزرگ عمومی و معضلی برای مراجع قضایی شده است. موضوعی که تاکنون هیچ اپلیکیشن یا استارتاپی برای آن اقدامی نکرده است. اما خبرها حاکی از رونمایی یک اپلیکیشن و بستری مطمن در دست می‌باشد که از این پس نه تنها خریدار ضمانت یک خرید مطمن اینترنتی را در اختیار دارد، بلکه کیفیت و سلامت کالای مورد نظر نیز در این بستر تضمین می‌شود.

 به‌گزارش پایگاه خبری تحلیلی اقتصاد بازرگانی، دکتر حسین مرادی طراح و صاحب امتیاز اپلیکیشن تضمین‌چی با اعلام این خبر، گفت: این سامانه هوشمند به گونه‌ای طراحی شده‌است که به راحتی می‌تواند پرداخت پول را برای فروشنده و اصالت کالا را برای خریدار تضمین کند.

وی افزود: تضمین اصالت و کیفیت کالا تا مرحله ای به‌صورت رایگان انجام می‌شود، اما کارشناسانی در مجموعه فعال هستند که کالاهای تخصصی را نیز کارشناسی کرده و کیفیت و اصالت آن‌را تضمین می‌کنند‌.

مرادی تصریح کرد: با استفاده از این سامانه به محض ثبت تقاضای خرید، یک لینک مخصوص برای خریدار و فروشنده ایجاد می‌شود.

مرادی افزود: فروشنده کالا و خدمات با استفاده از این سامانه می‌تواند پرداخت هزینه و مبلغ را توسط خریدار مشاهده و تائید پرداخت را دریافت کند.

وی تصریح کرد: فروشنده نیز در این مرحله باید کالا را به سامانه پستی تحویل و کد مرسوله را در سامانه ثبت کند.

مدیرعامل تضمین‌چی افزود: این سامانه با استفاده از دسترسی‌های خاص خود می‌تواند اصالت کد ثبت شده مرسوله را تائید کند و در صورت تائید اصالت کد مرسوله اجازه دسترسی فروشنده به مبلغ واریزی داده‌ خواهد شد.

مرادی پرداخت بیعانه را یکی از ویژگی‌های مختص اپلیکیشن تضمین‌چی دانست و گفت: با توجه به نوسانات موجود در بازار پرداخت بیعانه تضمینی هم برای خریدار و هم فروشنده محسوب می‌شود‌.

وی با بیان اینکه فاکتور نهایی با درج کد ملی خریدار، فروشنده و مشخصات کالای مبادله شده، صادر می‌شود، افزود: سیستم احراز هویت در نرم افزار امتیاز ویژه این اپلیکیشن نسبت به اپ‌های مشابه در بازار داخلی است و از این طریق مانع کلاهبرداری‌های اینترنتی می‌شویم.

مرادی با تاکید بر اینکه این سامانه می‌تواند مورد استفاده مشاغل خانگی و کوچک قرار بگیرد؛ افزود: به‌طور قطع استفاده از این سامانه علاوه بر جلوگیری از کلاهبرداری‌های اینترنتی مراجعات مردم به پلیس فتا و طرح شکایت‌های قضایی را نیز به صفر می‌رساند.

وی در انتها افزود: رونمایی از این بستر ایمن معاملاتی در تاریخ ٠٩/٠٩/١٣٩٩ برگزار می‌شود. 

 

پول سلامت کارشناسی نرم افزار حسین مرادی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر