سرخط خبرها:
کد خبر: 990695 A

زوج جوان با تراول چک‌های تقلبی لباس و لوازم آرایش می‌خریدند آن‌ها را در سایت‌های اینترنتی می‌فروختند و پول زیادی به جیب می‌زدند.

به گزارش ایلنا، چندی قبل کسبه بازار دوم نازی آباد با مراجعه به پلیس از زن و مرد جوانی شکایت کردند که در قبال خرید‌های میلیونی به آن‌ها تراول چک تقلبی داده بودند.

پس از این شکایت، بلافاصله مأموران کلانتری نازی آباد در محل حاضر شده و متوجه شدند که زن و مردی جوان طی چند نوبت با ارائه چک پول‌های جعلی و تقلبی اقدام به خرید میلیونی لباس و لوازم آرایشی از کسبه کرده و متواری شده‌اند.

در ادامه مالباختگان به کلانتری فراخوانده شده و تحقیقات از آنان آغاز شد. همچنین از این افراد خواسته شد که در صورت مشاهده دوباره این افراد با پلیس تماس بگیرند. مدتی بعد یکی از کسبه در تماس با پلیس از حضور این زن و مرد در یک مغازه کت و شلوارفروشی خبر داد که بلافاصله مأموران در محل حاضر شده و این افراد را دستگیر و به کلانتری منتقل کردند.

بدین ترتیب متهمان مورد بازرسی قرار گرفتند و تعدادی چک پول تقلبی نیز از آنان کشف و ضبط شد. آن‌ها در بازجویی‌های پلیسی به خرید اجناس با پول‌های تقلبی اعتراف و اعلام کردند که از اواخر مهر هرشب با حضور در یک مغازه در بازار نازی آباد اقدام به خرید لباس و لوازم آرایشی و... با چک پول‌های تقلبی می‌کردند و این اقلام را در سایت‌های خرید و فروش اینترنتی با تخفیف و قیمت کمتر به فروش می‌رساندند.

این زن و مرد همچنین اعتراف کردند که پول‌ها را با قیمت پایین‌تر از یکی از شهر‌های غربی کشور خریداری کرده‌اند که تحقیقات در این زمینه از سوی پلیس تخصصی در حال انجام است.

مرکز اطلاع‌رسانی پلیس پیشگیری با تأیید این خبر اعلام کرد که تا کنون شش نفر از شاکی‌های این افراد شناسایی شده‌اند و متهمان با پرونده تشکیل شده برای ادامه روند رسیدگی به جرم روانه دادسرا شده‌اند.

منبع: ایران

کلاهبرداری زوج جوان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر