کد خبر: 990612 A

نظری تشریح کرد؛

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان شوش خبر بازداشت تعدادی از کارگران شرکت نیشکر هفت تپه را تایید کرد.

مصطفی نظری دادستان عمومی و انقلاب شهرستان شوش به خبرنگار تسنیم در شهرستان شوش، گفت: با پیگیری مستمر رئیس کل دادگستری خوزستان و دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان، کارگران شرکت نیشکر هفت تپه حقوق خود را تا مرداد ماه دریافت کردند و مابقی حقوق آنان با پیگیرهای صورت گرفته نیز به تدریج پرداخت می‌شود.

وی در خصوص علت بازداشت تعدادی از کارگران شرکت نیشکر هفت تپه نیز افزود: چند روز پیش تعدادی افراد سودجو و فرصت طلب با راه اندازی تجمعات کارگری و ایجاد هیاهو جلوی درب کارخانه و ممانعت از ورود مدیر عامل، باعث ایجاد ناآرامی و اغتشاش شدند که با دستور قضایی قاضی کشیک بازداشت شدند لذا با توجه به عدم توانایی ارائه وثیقه درنظر گرفته شده، هنوز در بازداشت به سر میبرند. 

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان شوش در ادامه اظهار داشت: با توجه به فصل تولید و بهرهبرداری کارخانه و منویات مقام معظم رهبری که امسال را سال جهش تولید نامگذاری کردهاند و همچنین تاکیدات رئیس محترم قوه قضائیه در خصوص حمایت از تولید ملی، با هرگونه ایجاد ناامنی و ممانعت از تولید، برخورد قانونی مناسب میشود.

نظری تصریح کرد: حقوق و دستمزد شهریورماه کارگران آماده شده و به زودی پرداخت می‌شود و تا پایان سال پرداخت حقوقها مستمرا و به روز انجام میشود لذا کارگران شریف شرکت نیشکر هفت تپه از این جهت دغدغهای نداشته باشند. 

وی افزود: از کلیه کارگران واحدهای تولیدی و صنعتی و مردم عزیز شهرستان شوش انتظار داریم با همدلی، اجازه ندهند چرخ کارخانه ها از حرکت باز بایستد و تولید متوقف شود. 

وی همچنین هرگونه بیماری انتشار ویروس کرونا در زندان دزفول را تکذیب کرد و خاطر نشان کرد: هیچ کدام از کارگران بازداشت شده شرکت نیشکر هفت تپه به کرونا مبتلا نشدهاند و همگی در سلامت کامل هستند.

کارگران هفت تپه بازداشت کارگران هفت تپه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر