کد خبر: 981090 A

در این گزارش به شما آموزش می دهیم که چگونه برخی از غذاهای مانده را مجددا برای استفاده گرم کنید.

به گزارش ایلنا، شاید برای شما هم پیش آمده باشد که بخواهید از غذاهای باقیمانده روز قبل مجدد استفاده کنید اما بعد از گرم کردن متوجه می شوید که دیگر غذای گرم شده کیفیت قبل را ندارد. دلیل این کار اشتباه شما در نحوه گرم کردن غذاست. در زیر نحوه گرم کردم برخی از غذاهای مانده را برایتان ذکر کردیم.

ﻏﺬﺍﻫﺎﯼ ﻣﺎﻧﺪﻩ ﺭﺍ ﭼﮕﻮﻧﻪ ﮔﺮﻡ ﮐﻨﯿﻢ؟

• ﭘﯿﺘﺰﺍ

ﺑﻪ ﺟﺎﯼ ﻣﺎﯾﮑﺮﻭﻓﺮ، ﭘﯿﺘﺰﺍ ﺭﺍ ﺩﺭ ﻓﺮ ﯾﺎ ﻣﺎﻫﯿﺘﺎﺑﻪ ﺭﻭﯼ ﮔﺎﺯ ﺑﺎ ﺣﺮﺍﺭﺕ ﮐﻢ ﺩﺍﻍ ﮐﻨﯿﺪ. ﺑﮕﺬﺍﺭﯾﺪ ﺯﯾﺮ ﻧﺎﻥ ﮐﻤﯽ ﺗﺮﺩ ﺷﻮﺩ. ﺳﭙﺲ ﭼﻨﺪ ﻗﻄﺮﻩ ﺁﺏ ﺭﻭﯼ ﭘﯿﺘﺰﺍ ﺑﺮﯾﺰﯾﺪ، ﺭﻭﯼ ﺁﻥ ﺭﺍ ﺑﭙﻮﺷﺎﻧﯿﺪ ﺗﺎ ﭘﻨﯿﺮ ﺑﺎ ﮐﻤﮏ ﺑﺨﺎﺭ ﺁﺏ ﺷﻮﺩ. 

• ﺫﺭﺕ ﮐﺒﺎﺑﯽ

ﺑﺮﺍﯼ ﮔﺮﻡ ﮐﺮﺩﻥ ﺫﺭﺕ ﮐﺒﺎﺑﯽ ﺁﻥ ﺭﺍ ﺩﺭ ﺁﺏ ﮔﺮﻡ ﻓﺮﻭ ﺑﺒﺮﯾﺪ. 

• ﺳﯿﺐ ﺯﻣﯿﻨﯽ ﺳﺮﺥ ﺷﺪﻩ

ﮐﺎﻓﯽ ﺍﺳﺖ ﻣﻘﺪﺍﺭ ﺧﯿﻠﯽ ﮐﻤﯽ ﺭﻭﻏﻦ ﺩﺭ ﻣﺎﻫﯿﺘﺎﺑﻪ ﺑﺮﯾﺰﯾﺪ ﻭ ﺳﯿﺐ ﺯﻣﯿﻨﯽ ﻫﺎ ﺭﺍ ﺩﺭ ﺁﻥ ﺑﺮﯾﺰﯾﺪ. 

• ﺍﺳﺘﯿﮏ

ﺍﺑﺘﺪﺍ ﺩﺭ ﻓﺮ ﺭﻭﯼ ﺣﺮﺍﺭﺕ ﺧﯿﻠﯽ ﮐﻢ ﻭ ﺳﭙﺲ ﺩﺭ ﻣﺎﻫﯿﺘﺎﺑﻪ ﺣﺎﻭﯼ ﻣﻘﺪﺍﺭ ﮐﻤﯽ ﺭﻭﻏﻦ ﺩﻭﺑﺎﺭﻩ ﮐﻤﯽ ﺳﺮﺥ ﺷﻮﺩ.

مرغ و استیک

به منظور جلوگیری از خشک شدن گوشت، فرایند گرم کردن دوباره آن باید با شعله کم و به آرامی انجام گیرد. گوشت را درون یک قابلمه قرار داده و در حرارت ۲۰۰ تا ۲۵۰ درجه فر قرار دهید تا به طور کامل گرم شود. گرم شدن استیک تقریباً دارای ضخامت سه سانتی متر یا سینه مرغ به ۲۰ تا ۳۰ دقیقه زمان می برد.

سبزیجات

برای حفظ تردی و له نشدن سبزیجات بو داده آن ها را در یک فر داغ شده گرم کنید. گرم کردن سبزیجات در فر آنها را به خمیر تبدیل خواهد کرد. "نیک ایوانز"، نویسنده کتاب "باقیمانده غذای تان را دوست داشته باشید"، می گوید سبزیجات خود را روی یک کاغذ نسوز پهن کرده و کمی روغن زیتون روی آن بریزید. سپس در حرارت ۴۵۰ درجه فر به مدت ۴ دقیقه گرم کنید. قرار دادن سبزیجات خیلی نزدیک به یکدیگر باعث بخار کردن آنها می شود. صدای جلز ولز نشانه گرم شدن سبزیجات شما است.

پاستا

اگر ماکارونی از دیشب مانده را در ماکروفر قرار دهید، تنها یک ماکارونی خشک و شبیه رشته فرنگی برای تان باقی خواهد ماند. به جای این کار درون یک ماهیتابه به اندازه ای که فقط کف آن خیس شود آب ریخته، کمی روغن زیتون به آن اضافه کرده و سپس ماکارونی خود را درون آن بریزید و اجازه دهید روی شعله متوسط گاز به آرامی گرم شود. غذای تان را مرتب هم بزنید تا همه جای آن به خوبی گرم شود. این کار باید سه تا پنج دقیقه به طول بیانجامد. اپل معتقد است، این کار باعث بخار پز شدن ماکارونی شده، بنابراین علاوه بر گرم شدن آن رطوبت مطلوب خود را نیز حفظ می کند.

سوپ یا خورش

سوپ یا خورش باقیمانده را روی شعله کم اجاق قرار داده و اجازه دهید کاملاً گرم شده و بخار از آن بلند شود. از آنجایی که جوشاندن سوپ یا خورش ممکن است موجب خشک شدن آب آن و ته گرفتن غذا شود، افزودن مقدار کمی آب، بسته به مقدار آبدار بودن سوپ یا خورش می تواند از این کار جلوگیری کند.

ماهی

ماهی نیز مانند مرغ و استیک، در صورتی که در دمای بسیار بالا و به سرعت گرم شود ممکن است خشک شود. ماهی را درون یک فویل آلومینیومی قرار داده و یک یا دو قاشق آب یا آب گوشت و مقداری روغن زیتون به آن اضافه کنید. این کار به حفظ رطوبت هر چه بیشتر ماهی کمک می کند که برای خوش طعمی پروتئین هایی مثل ماهی بسیار ضروری است. فویل را به دور ماهی پیچیده و آن را به مدت ۳۰ دقیقه و یا تا زمانی که کاملاً گرم شد، در حرارت ۲۵۰ درجه فر قرار دهید.

برنج

گرم کردن دوباره برنج در ماکروفر نیز باعث خشک شدن و شکنندگی آن می شود. به جای گرم کردن برنج در ماکروفر، آن را درون یک ماهیتابه یا قابلمه قرار داده، روی آن روغن زیتون ریخته روی اجاق قرار دهید. تا زمانی که برنج شما کاملاً گرم شود آن را به خوبی هم بزنید. اگر برنج را به صورت برشته شده دوست دارید، می توانید پس از آن که برنج تان به خوبی گرم شد شعله اجاق را کمی بیشتر کرده و آن را آرام تر هم بزنید.

تخم مرغ

برای گرم کردن تخم مرغ باقیمانده، ان را درون تابه ای که کف آن با روغن چرب شده قرار داده و به مدت سه تا چهار دقیقه روی شعله ملایم اجاق گرم کنید. این کار باعث می شود زیر نیمروی شما ترد شده و روی آن نرم باقی بماند. آیا تخم مرغ طعم اولیه سرخ شده یا نیمرو شده خود را حفظ می کند؟ متأسفانه هیچ راهی برای جلوگیری از سفت (لاستیکی) شدن هنگام گرم کردن دوباره تخم مرغ وجود ندارد. بنابراین، سعی کنید همیشه به اندازه مصرف تان بپزید.

منبع:بیتوته

گرم کردن غذای مانده
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر